Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy przy ul. Łokietka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szukają "Złotej wspólnoty". Mieszkańcy szczecińskiego Śródmieścia mogą otrzymać 2000 złotych

2022-05-04 21:48

Do zdobycia jest finansowe wsparcie w kwocie 2000 złotych na realizację ciekawego pomysłu, który zmieni otoczenie na lepsze. Szansę ma aż pięć wspólnot mieszkaniowych ze szczecińskiego Śródmieścia. Właśnie ruszyła trzecia edycja konkursu na "Złotą wspólnotę", organizowanego przez ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki.

- To konkurs, w którym oddajemy sprawczość sąsiedzkim ekipom gotowym do wspólnego działania na rzecz własnego podwórka – zapowiada ekipa ŚRODKA.

Dotychczas nagrodzono 6 sąsiedzkich ekip, które zmieniły swoje najbliższe otoczenie na lepsze. Każda z nich otrzymała wsparcie w wysokości 2000 zł na realizację swojego pomysłu. Dzięki temu powstały już dwa murale, kilka podwórkowych wysp zieleni, czy miejsca sąsiedzkiej aktywności.

- W tej edycji wybierzemy aż pięć złotych wspólnot – zapowiada Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA – A na co przeznaczymy 2000 zł? To Wy decydujecie, my finansujemy.

Czytaj też: W Szczecinie jak w nadmorskim kurorcie. Wystartowała Miejska Strefa Letnia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zwycięzcy będą mogli określić, na jakie działanie na ich podwórku przeznaczone będą środki. Mogą to być zielone nasadzenia, mikromural, postawienie ławki czy osiedlowej biblioteczki, prywatny pokaz filmu czy warsztaty dla młodszych i starszych. Lista pomysłów jest wręcz nieograniczona. Najlepsze są bowiem te „szyte na miarę”, czyli realnie odpowiadające potrzebom mieszkańców. W konkursie na "Złotą wspólnotę" mogą wziąć wszyscy mieszkańcy osiedli Centrum, Śródmieście-Zachód i Turzyn, którzy w terminie naboru zgłoszą swój pomysł przez prosty formularz dostępny na stronie internetowej www.srodek.szczecin.pl/zlota-wspolnota. Jak zapewniają organizatorzy konkursu, nie trzeba mieć wsparcia organizacji pozarządowej, wystarczy sąsiedzka chęć. Zgłoszenia można wysyłać od 29 kwietnia do 21 maja 2022 r., a wszelkie pytania można kierować na adres: kontakt@srodek.szczecin.pl.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 27 maja 2022 roku. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Sąsiada.

Czytaj też: Szczecin: Niesamowita METAMORFOZA bramy przy ul. Łokietka. Sąsiedzi spisali się na medal! [ZDJECIA, WIDEO]

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Czy znasz historię tych szczecińskich budynków?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?
Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany