Policja

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Policjanci stanęli na wysokości zadania

Szczęśliwy finał poszukiwań 8-latka. Chłopiec odnalazł się w ciągu godziny

2023-04-11 12:02

Przedświąteczne zakupy zmieniły się w chwile grozy. Na szczęście tylko na dłuższą chwilę, bo dzięki zaangażowaniu policjantów ze szczecińskiego Pogodna, szybko udało się odnaleźć 8-letniego chłopca, który zgubił się w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło przed świętami wielkanocnymi, w okresie wzmożonych zakupów. Do Szczecina, wraz z dwójką dzieci przyjechała kobieta, by przed świętami odwiedzić kilka sklepów. W pewnym momencie, wsiadając do autobusu, kobieta zorientowała się, że do pojazdu nie wsiadł jej starszy, 8-letni syn. Natychmiast wróciła w miejsce, gdzie widziała go po raz ostatni. Niestety już go tam nie było. Zdenerwowana mama natychmiast powiadomiła policję.

Jako pierwsi na miejsce przyjechali dzielnicowi z Pogodna, którzy zaczęli zastanawiać się nad tym, w którą stronę mógł pojechać chłopiec.Od jego mamy dowiedzieli się, że 8-latek nie zna miasta, a do Szczecina przyjechał pociągiem.

Policjanci postanowili pójść tym tropem i pojechali w okolice dworca. Tam 8-latka nie było, jednak wracając zauważyli chłopca na Bramie Portowej. Był zdezorientowany i wystraszony. Jak się okazało, rzeczywiście pojechał autobusem na dworzec lecz tam nie zastał swojej mamy i wracał w miejsce, gdzie ją widział po raz ostatni.

Poszukiwania trwały około godzinę i zakończyły się szczęśliwie. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy. Szczęśliwa kobieta była bardzo wdzięczna policjantom za pomoc i zaangażowanie z szukanie syna.

Sonda
Czy kiedykolwiek angażowałaś/eś się w poszukiwania osoby zaginionej?
Konna święconka na szczecińskim Osowie