AstraZeneca będzie produkowana w Polsce? Trwają rozmowy na ten temat

i

Autor: AP

Szczepienia na koronawirusa dla 40-latków. Otwarto rejestrację

2021-04-01 8:39

To nie jest prima aprilis! Okazuje się, że na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zarejestrować się nie tylko osoby w wieku 60+, ale zdecydowanie młodsze. Mogą to zrobić nawet 40-latkowie. Jak to możliwe? Po prostu. Wystarczy wejść na stronę pacjent.gov.pl i się zarejestrować. Terminy są błyskawiczne.

Informacja o szczepieniach dla osób poniżej 60. roku życia pojawiła się niespodziewanie w czwartek, 1 kwietnia na portalu oko.press. Wiele osób potraktowało te doniesienia jak żart primaaprilisowy. Okazuje się jednak, że to nie żart. Dziennikarzowi "Super Expressu" (wiek 44 lata) udało się bez żadnego problemu zarejestrować na szczepienie preparatem AstraZeneca w szczecińskiej hali Netto Arena, gdzie funkcjonuje szpital tymczasowy i punkt szczepień. Termin: pojutrze!

Zobacz też: Szczepienia na koronawirusa. Rejestracja wstrzymana! Co się dzieje?! Nowe terminy dla 40-latków

Potwierdzenie szczepienia

i

Autor: pacjent.gov.pl - zrzut ekranu

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na stronę pacjent.gov.pl, zalogować się profilem zaufanym, potwierdzić numer telefonu i adres mailowy, a następnie wybrać termin i miejsce szczepienia. Potwierdzenie zostanie przesłane mailem i SMS-em.

Czytaj więcej: Szczepienia na koronawirusa. Ruszyły zapisy dla osób, które skończyły 40 lat. Jak się zarejestrować? [1.04.2021]

Te sensacyjne doniesienia potwierdza również rząd.

"Zapisy osób 60+ zwolniły. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wystawienie skierowań dla osób młodszych, które wypełniły formularz zgłoszeniowy pod adresem http://pacjent.gov.pl. Dziś zaczęliśmy również proces telefonowania do tych osób, z propozycją terminu."

- czytamy na profilu #SzczepimySię na Twitterze.

Zobacz też: Koronawirus. Rejestracja na szczepienie. OLBRZYMIE zainteresowanie. Nie działa internetowa rejestracja!

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany