Szczecińska Fabryka Wody nabiera kształtów. Montują olbrzymi świetlik [ZDJĘCIA]

2020-12-16 20:01

Szczeciński aquapark nabiera kształtów. W środę rozpoczął się montaż konstrukcji stalowej świetlika na budynku Edukatorium Fabryki Wody.

Prace przygotowawcze do tego etapu robót trwały już od kilku dni. Stalowe elementy świetlika były scalane na ziemi. W środę, przy pomocy trzech dźwigów, elementy zostały podniesione do góry i zamontowane nad atrium Edukatorium.

- W kolejnych etapach robót dokładane będą kolejne belki i stężenia - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Ten etap prac powinien zakończyć się za kilka dni.

Zobacz też: Lockdown w Niemczech. Nowe ograniczenia w ruchu granicznym od 16.12.2020. Kogo dotyczą?

W dalszej kolejności montowana będzie sala audytoryjna, która będzie umieszczona w modelu cząsteczki wody zawieszonej na konstrukcji dachu. Konstrukcja audytorium będzie się opierać na wewnętrznym pierścieniu świetlika.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Fabryka Wody w Szczecinie

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Koszt inwestycji to prawie 350 milionów złotych. Prace zakończą się w 2022 roku.

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto