Policjanci ze Szczecina rozbili grupę handlarzy narkotykami

i

Autor: policja.pl Policjanci ze Szczecina rozbili grupę handlarzy narkotykami

Szczecińscy policjanci rozbili gang handlarzy narkotykami. W proceder zamieszanych było kilkadziesiąt osób!

2016-06-29 9:42

Szczecińscy policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę handlarzy narkotykami, która liczyła kilkadziesiąt osób. Sprawcy działali m.in. na terenie Myśliborza, Choszczna, Pyrzyc i Gryfina. W sprawie tej w chwili obecnej występuje 26 podejrzanych, z których 17 pozostaje tymczasowo aresztowanych.  

Zatrzymanie pierwszej z osób, której następnie przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, miało miejsce już w marcu ubiegłego roku . W momencie zatrzymania podejrzanego, w jednym z użytkowanych przez niego mieszkań funkcjonariusze Policji zabezpieczyli łącznie blisko cztery kilogramy marihuany i amfetaminy. Dalsze zatrzymania w sprawie dokonywane były sukcesywnie.

Przeczytaj również: Potrzebna krew dla szczecińskiego muzyka i dziennikarza!

W toku prowadzonego postępowania policjanci przeszukali kilkadziesiąt mieszkań, pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów, w wyniku czego zabezpieczyli narkotyki oraz inne przedmioty, które mogły mieć związek z prowadzonym postępowaniem. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano kilkadziesiąt osób.

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono osoby, które kierowały zorganizowaną grupą przestępczą. Do chwili obecnej zarzuty te przedstawiono czterem osobom. Rola tych osób polegała między innymi na koordynowaniu i nadzorowaniu działań poszczególnych członków grupy, podejmowaniu decyzji o czasie, miejscu i ilości narkotyków przekazywanych pozostałym członkom grupy oraz innym osobom, jak również finansowym rozliczaniu członków grupy.

Przeczytaj również: "Którędy nad morze?", czyli przyjeżdża turysta do Szczecina [WIDEO]

Pozostałym zatrzymanym przedstawiono zarzuty związane z uczestnictwem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwem w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. W toku postępowania w dalszym ciągu wykonywane są czynności procesowe i trwa gromadzenie materiału dowodowego, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Za popełnienie opisanych czynów podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.