Szczecinianin myślał, że ukradli mu samochód. Okazało się, że zapomniał, gdzie go zaparkował

i

Autor: DomPixabay / CC0 / pixabay.com Szczecinianin myślał, że ukradli mu samochód. Okazało się, że zapomniał, gdzie go zaparkował

Pamięć bywa zawodna

Szczecinianin myślał, że ukradli mu samochód. Okazało się, że zapomniał, gdzie go zaparkował

2022-11-10 22:18

O tym, jak zawodna może być pamięć, przekonał się mieszkaniec Szczecina. Był święcie przekonany, że skradziono mu samochód. Zdenerwowany zadzwonił na policję. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Okazało się bowiem, że mężczyzna po prostu zapomniał, że zaparkował go w innym miejscu niż zazwyczaj.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 listopada. W godzinach porannych szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o skradzionym samochodzie marki Kia Sportage. Właściciel pojazdu twierdził, że zostawił go w garażu. Wcześniej, po południu pojechał samochodem do sklepu, a następnie zaparkował auto w tym samym miejscu, co zwykle. A gdy rano poszedł do garażu, z przerażeniem odkrył, że auta nie ma i natychmiast zgłosił kradzież.

Policjanci podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca, w którym znajduje się pojazd. Krótko potem samochód został odnaleziony. Okazało się, że auto stało przy sklepie, w którym mężczyzna dzień wcześniej robił zakupy. Pojazd był zamknięty, nie było również żadnych śladów uszkodzenia. Krótko mówiąc - nie było żadnej kradzieży. Mężczyzna po prostu zapomniał, gdzie pozostawił swoje auto.

Właściciel pojazdu tłumaczył, że w ciągu ostatnich dni miał bardzo dużo rzeczy do załatwienia i przez ten pośpiech zapomniał o swoim aucie.

Mężczyzna przeprosił za zamieszanie i podziękował policjantom za pomoc. W ramach wdzięczności za ich pracę postanowił kontynuować "łańcuszek dobra" i zadeklarował wpłatę na rzecz organizacji charytatywnej.

Sonda
Czy zdarza Ci się o czymś zapomnieć?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają