Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

i

Autor: KP PSP Szczecinek Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

Szczecinek

Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

2022-07-04 8:16

Koń czarnej maści w gospodarstwie na obrzeżach Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) mógł hasać do woli, ale jakimś sposobem wydostał się z ogrodzonej posesji pewnie po to, by pobrykać na wolności . I nie wyszło mu to na dobre, bo wpadł do głębokiej sadzawki.

Znad błotnistej wody koniowi wystawał mu tylko łeb. W takim stanie znalazł go właściciel i na pomoc wezwał strażaków.

Czytaj także: Nie wiedziała, że żyła z nią 20 lat, dopóki się nie przewróciła! Lekarze usunęli jej macicę, zostawili coś innego

Koń o własnych siłach nie był w stanie wyjść z bajora. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Gwda Wielka i Parsęcko. Szybko ocenili, że użycie ciężkiego sprzętu nie wchodzi w grę.

Zastosowali węże strażackie. By koń się nie przestraszył, pasy pod brzuch podłożył zwierzęciu opiekun, który dobrze go znał. Następnie strażacy siłami własnych mięśni wyciągnęli konia z sadzawki – mówi kpt. Mirosław Śledź, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Koń był zmęczony, obolały, trochę przestraszony, ale wyglądało na to, że nic mu się nie stało. Na wszelki wypadek strażacy polecili właścicielowi zwierzęcia, by konia zbadał weterynarz i ocenił jego stan zdrowia.

Czytaj koniecznie: Rybnik będzie miał swoją wieżę Eiffla. Nie uwierzysz, gdzie będzie stała

Ze względu nie tylko na to, że akcja zakończyła się szczęśliwie, ale jeszcze przez jeden drobiazg strażacy z pewnością będą ją miło wspominać. – Już nie pierwszy raz zdarza się tak, że uratowane zwierzę, jakby z wdzięczności, podchodzi do tych, co brali udział w akcji i na swój sposób im dziękuje. Ten koń delikatnie dotykał ich łbem zanim wrócił do właściciela – mówi kpt. Śledź.

Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany