Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

i

Autor: KP PSP Szczecinek Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

Szczecinek

Szczecinek. Koń po szyję wpadł do sadzawki. Z błotnistej wody wystawał mu tylko łeb

2022-07-04 8:16

Koń czarnej maści w gospodarstwie na obrzeżach Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) mógł hasać do woli, ale jakimś sposobem wydostał się z ogrodzonej posesji pewnie po to, by pobrykać na wolności . I nie wyszło mu to na dobre, bo wpadł do głębokiej sadzawki.

Znad błotnistej wody koniowi wystawał mu tylko łeb. W takim stanie znalazł go właściciel i na pomoc wezwał strażaków.

Czytaj także: Nie wiedziała, że żyła z nią 20 lat, dopóki się nie przewróciła! Lekarze usunęli jej macicę, zostawili coś innego

Koń o własnych siłach nie był w stanie wyjść z bajora. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Gwda Wielka i Parsęcko. Szybko ocenili, że użycie ciężkiego sprzętu nie wchodzi w grę.

Zastosowali węże strażackie. By koń się nie przestraszył, pasy pod brzuch podłożył zwierzęciu opiekun, który dobrze go znał. Następnie strażacy siłami własnych mięśni wyciągnęli konia z sadzawki – mówi kpt. Mirosław Śledź, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Koń był zmęczony, obolały, trochę przestraszony, ale wyglądało na to, że nic mu się nie stało. Na wszelki wypadek strażacy polecili właścicielowi zwierzęcia, by konia zbadał weterynarz i ocenił jego stan zdrowia.

Czytaj koniecznie: Rybnik będzie miał swoją wieżę Eiffla. Nie uwierzysz, gdzie będzie stała

Ze względu nie tylko na to, że akcja zakończyła się szczęśliwie, ale jeszcze przez jeden drobiazg strażacy z pewnością będą ją miło wspominać. – Już nie pierwszy raz zdarza się tak, że uratowane zwierzę, jakby z wdzięczności, podchodzi do tych, co brali udział w akcji i na swój sposób im dziękuje. Ten koń delikatnie dotykał ich łbem zanim wrócił do właściciela – mówi kpt. Śledź.

Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Sonda
Czy strażacy powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE