Szczecin: Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada

2022-01-19 21:29
Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada
Autor: MAKY_OREL / CC0 / pixabay.com Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada

"Jak dobrze mieć sąsiada" - mówią słowa znanej piosenki. Właśnie dzięki sąsiedzkiej czujności udało się zatrzymać złodzieja, który postanowił skorzystać z okazji i za pomocą rusztowania na kamienicy włamać się do jednego z mieszkań. To właśnie jeden z mieszkańców zauważył włamywacza i powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w centrum Szczecina. W godzinach nocnych policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że po rusztowaniu jednej z okolicznych kamienic chodzi mężczyzna i słychać dźwięk tłuczonej szyby.

Mundurowi niezwłocznie przyjechali na miejsce, gdzie zauważyli podejrzanego, który wychodził przez okno. Po chwili był już w rękach policjantów.

Z relacji świadka i na podstawie ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że 26-latek wszedł po rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy na piętro budynku i pod nieobecność lokatorów włamał się do mieszkania, skąd zabrał między innymi pieniądze, perfumy i biżuterię. Mężczyzna okazał się rasowym złodziejem. Potwierdzając tożsamość zatrzymanego, policjanci ustalili dodatkowo, że 26-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sonda
Czy jesteś w dobrych relacjach z sąsiadami?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE