Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada

i

Autor: MAKY_OREL / CC0 / pixabay.com Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada

Szczecin: Złodziej wszedł po rusztowaniu. Wpadł dzięki czujności sąsiada

2022-01-19 21:29

"Jak dobrze mieć sąsiada" - mówią słowa znanej piosenki. Właśnie dzięki sąsiedzkiej czujności udało się zatrzymać złodzieja, który postanowił skorzystać z okazji i za pomocą rusztowania na kamienicy włamać się do jednego z mieszkań. To właśnie jeden z mieszkańców zauważył włamywacza i powiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w centrum Szczecina. W godzinach nocnych policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że po rusztowaniu jednej z okolicznych kamienic chodzi mężczyzna i słychać dźwięk tłuczonej szyby.

Mundurowi niezwłocznie przyjechali na miejsce, gdzie zauważyli podejrzanego, który wychodził przez okno. Po chwili był już w rękach policjantów.

Z relacji świadka i na podstawie ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że 26-latek wszedł po rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy na piętro budynku i pod nieobecność lokatorów włamał się do mieszkania, skąd zabrał między innymi pieniądze, perfumy i biżuterię. Mężczyzna okazał się rasowym złodziejem. Potwierdzając tożsamość zatrzymanego, policjanci ustalili dodatkowo, że 26-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sonda
Czy jesteś w dobrych relacjach z sąsiadami?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany