Szczecin: Kościół w kolorach LGBT? Zbeszczeszczona elewacja. Radny oskarża środkowisko LGBT

i

Autor: Google Maps/Screenshot Szczecin: Kościół w kolorach LGBT? Zbeszczeszczona elewacja. Radny oskarża środkowisko LGBT

Szczecin: ZBEZCZESZCZONY kościół! "Macie KREW na rękach!" Radny oskarża LGBT! [ZDJĘCIA]

2020-10-09 16:02

Na tablicy parafialnej jednego ze szczecińskich kościołów pojawił się napis "soli LGBT", a na ścianie plamy od farby czerwonej, pomarańczowej, żółtej, zielonej, niebieskiej i fioletowej. Wydarzenie poruszyło księdza proboszcza, który mówi o bólu i radnego Dariusza Mateckiego, który na Twitterze poinformował, że kościół ma już wsparcie prawników.

"Soli LGBT" to napis, który z łacińskiego można tłumaczyć jako "tylko LGBT". Ten napis zobaczymy na tablicy parafialnej w Kościele Świętego Krzyża na szczecińskim Pogodnie. Obok niego, na elewacji kościoła pojawiło się kilka plam w różnych kolorach i hasło "Macie krew na rękach". - To wyraz tolerancji? - retorycznie pyta w rozmowie z Radiem Szczecin proboszcz parafii ks. Piotr Kordula.

Duchowny odkrył ślady w piątkowy poranek. - To jest smutne i bardzo bolesne. Jesteśmy zbulwersowani, będziemy się za tych ludzi modlić. Apeluję do tych osób, które dokonały tego aktu wandalizmu, aby też zaczęły tolerować katolików - czytamy słowa księdza.

W sprawę angażuje się także radny z PiS Dariusz Matecki, który na Twitterze pisze, że "środowiska LGBT zbeszcześciły kościoł". Samorządowiec dodał, że sprawą zajmują się prawnicy z Fidei Defensor, czyli organizacji, która zajmuje się pomocą prawną osobom, które są prześladowane ze względu na "wyznawaną religię katolicką".

Komorowski zabrał mamę w bezpieczne miejsce

Zgłoszenie otrzymała także szczecińska policja. W rozmowie z Polską Agencją Prasową sierżant sztabowy Paweł Pankau przyznał, że mundurowi prowadzą czynności i ocenią, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli już ślady i ustalają świadków zdarzenia.