SOR - Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: SPWSZ w Szczecinie

Zachodniopomorskie: Będzie więcej łóżek dla pacjentów z koronawirusem

2020-10-09 12:09

Liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie wzrośnie do ponad 200, a w całym regionie do ponad 700. Tak zdecydował wojewoda zachodniopomorski. Jest to podyktowane znacznym wzrostem liczby zakażeń w regionie i w całej Polsce. Niestety odbędzie się to kosztem zmian na innych oddziałach, które zostaną wygaszone.

Jako pierwsze, w szpitalu na Arkońskiej wygaszone zostały oddziały geriatrii i reumatologii. Podobnie będzie również na oddziale dermatologicznym. Pacjenci, którzy nie wymagali hospitalizacji, zostali wypisani do domów, pozostali trafili na inne oddziały. Inaczej będzie działał też SOR, gdzie przyjmowani będą wyłącznie pacjenci zakaźni i z udarem.

Zmiany czekają również inne szpitale w Szczecinie i regionie, gdzie liczba łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19 zostanie podwojona. W sumie liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem wyniesie 713.

- Podwojenie liczby łóżek "covidowych" to odpowiedź na zaobserwowaną od początków października zwiększoną liczbę zachorowań na koronawirusa w województwie – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – zwiększona liczba miejsc-łóżek w szpitalach II poziomu będzie wymagać z czasem również odpowiedniej ilości kadry medycznej, dlatego w najbliższych dniach Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, jeśli zajdzie taka potrzeba epidemiczna, będzie podejmował decyzję o kierowaniu dodatkowego personelu medycznego do miejsc leczenia pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.

Sonda
Co sądzisz o nowych obostrzeniach?
Horror w Instytucie Onkologii. Stłoczeni pacjenci oczekują po kilka godzin na lekarza