Szczecin: Wcześniej nie było chętnych. Miasto po raz drugi szuka operatora stadionu

2021-02-25 7:47 gk
Budowa stadionu w Szczecinie - luty 2021
Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Pierwsza próba wyłonienia operatora Stadionu Miejskiego w Szczecinie nie odniosła rezultatu. Nie wpłynęła ani jedna oferta. Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg.

W treści ogłoszenia, na wniosek podmiotów zainteresowanych ofertą, pojawiła się zmiana, która dotyczy stawki wywoławczej czynszu za sprzęt.

- Nieruchomość przeznaczona jest na cele sportowe i rekreacyjne, dlatego w całym okresie trwania umowy dzierżawca będzie musiał zachować na obiekcie funkcję sportową - mówi Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Dopuszczalne jest prowadzenie działalności gastronomicznej, handlowej oraz rozrywkowej jako towarzyszącej działalności sportowej.

Zobacz też: Szczecin: To dopiero FARCIARZ! Wydał trochę drobnych i będzie żył jak KRÓL!

Przyszły operator będzie odpowiedzialny za utrzymanie nieruchomości w należytym stanie i porządku, a podczas imprez masowych i sportowych będzie zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa. Wśród wymogów znalazły się także m.in.: zapisy dotyczące udostępniania kompleksu na mecze i treningi Pogoni Szczecin. Musi mieć również co najmniej trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu stadionem i organizacji imprez masowych oraz dysponować wykwalifikowaną kadrą.

Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie zaoferowana miesięczna stawka czynszu dzierżawnego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 18 marca 2021 r.

Stadion Pogoni Szczecin w budowie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE