Budowa stadionu w Szczecinie - luty 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Wcześniej nie było chętnych. Miasto po raz drugi szuka operatora stadionu

2021-02-25 7:47

Pierwsza próba wyłonienia operatora Stadionu Miejskiego w Szczecinie nie odniosła rezultatu. Nie wpłynęła ani jedna oferta. Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg.

W treści ogłoszenia, na wniosek podmiotów zainteresowanych ofertą, pojawiła się zmiana, która dotyczy stawki wywoławczej czynszu za sprzęt.

- Nieruchomość przeznaczona jest na cele sportowe i rekreacyjne, dlatego w całym okresie trwania umowy dzierżawca będzie musiał zachować na obiekcie funkcję sportową - mówi Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Dopuszczalne jest prowadzenie działalności gastronomicznej, handlowej oraz rozrywkowej jako towarzyszącej działalności sportowej.

Zobacz też: Szczecin: To dopiero FARCIARZ! Wydał trochę drobnych i będzie żył jak KRÓL!

Przyszły operator będzie odpowiedzialny za utrzymanie nieruchomości w należytym stanie i porządku, a podczas imprez masowych i sportowych będzie zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa. Wśród wymogów znalazły się także m.in.: zapisy dotyczące udostępniania kompleksu na mecze i treningi Pogoni Szczecin. Musi mieć również co najmniej trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu stadionem i organizacji imprez masowych oraz dysponować wykwalifikowaną kadrą.

Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie zaoferowana miesięczna stawka czynszu dzierżawnego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 18 marca 2021 r.

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...
Stadion Pogoni Szczecin w budowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany