Przebudowa Słowianina - listopad 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Gruntowna przebudowa Domu Kultury "Słowianin"

Szczecin: Tyle zostało z dawnego "Słowianina". Trwa wielki remont [ZDJĘCIA]

2021-11-10 10:26

Postępy na placu budowy widać dosłownie z dnia na dzień. Z dawnego "Słowianina" pozostało już niewiele. Legendarny dom kultury w centrum Szczecina od kilku miesięcy przechodzi gruntowną przebudowę. Rozebrano już 2/3 konstrukcji starego dachu. Jednocześnie trwa budowa nowych elementów budynku, na których spocznie nowy dach.

- Najbardziej widoczne prace to te, które są prowadzone na ostatniej kondygnacji budynku - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Trwają rozbiórki konstrukcji budynku i dachu. Jednocześnie prowadzone są roboty związane z wykonywaniem elementów konstrukcyjnych pod budowę nowego dachu.

W części wewnętrznej budynku wykonana została konstrukcja jednej z klatek schodowych. W najbliższym czasie rozpoczną się na niej prace wykończeniowe. Wykonawca kontynuuje ponadto prace polegające na czyszczeniu elewacji budynku.

Czytaj też: Za 3 miliony przebudują otoczenie stacji Szczecin Zdunowo. Wykonawca wybrany

"Słowianin" - co się zmieni?

W zakres prac przy przebudowie budynku przy ul. Korzeniowskiego 7 wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa trzeciej kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”. Przebudowane zostaną również wszystkie klatki schodowej. Wymieniona zostanie także konstrukcja dachu. Elewacja zostanie odnowiona w oparciu o program prac konserwatorskich.

Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm. Prace powinny być zrealizowane do końca przyszłego roku. Koszt inwestycji to 13,8 mln zł.

Czytaj też: Miał być skatepark, jest siedlisko patologii. Co dalej z przejściem podziemnym w centrum Szczecina?

Sonda
Chodziłeś do "Słowianina"?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Nasi Partnerzy polecają