Szczecin: Spore zmiany na węźle Rzęśnica na drodze S3. Nie jedźcie na pamięć!

2019-12-02 22:21 gk
Węzeł Rzęśnica
Autor: GDDKiA Szczecin Węzeł Rzęśnica

Kierowcy poruszający się drogą S3 w rejonie węzła Rzęśnica muszą przygotować się na spore zmiany. Utrudnienia pojawią się również na DW142, czyli popularnej "chociwelce".

We wtorek zakończy się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na węźle Rzęśnica łączącym S3 z DW 142. Ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na nowo wykonaną jezdnię w stronę Szczecina na węźle. W związku z brakiem możliwości bezpośredniego zjazdu z DW142 w stronę Szczecina zalecamy objazd przez Stargard.

Nowy układ węzła

Przebudowa węzła Rzęśnica wkracza w kolejny etap, który wiąże się ze skomplikowanymi pracami drogowymi.

- Aby wykonać podłączenie nowych łącznic od strony DW142 konieczne jest przebicie nasypu prowadzącego na stary wiadukt węzła - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Trzeba również podłączyć do nowego układu drogowego jezdnię w stronę Świnoujścia. Dlatego ruch pojazdów musi zostać skierowany już na nową jezdnię w kierunku na Szczecin. Oznacza to, iż od tego momentu kierowcy jadący w stronę Świnoujścia przestaną jeździć poniemieckim wiaduktem nad DW142.

Węzeł Rzęśnica
Autor: GDDKiA Szczecin Węzeł Rzęśnica

Zmiana już od węzła Szczecin Dąbie

W związku ze zmianą organizacji ruchu na węźle Rzęśnica, od wtorku ruch zostanie skierowany na jezdnię A6 w stronę Szczecina od węzła Szczecin Dąbie.

DW142 do Szczecina przez Stargard

Z bardzo dużą zmianą muszą liczyć się kierowcy jadący od strony DW 142. Wjeżdżając na węzeł od strony Chociwla będzie można skręcić tylko w prawo, czyli jazda na Szczecin będzie możliwa poprzez zawrócenie na położonym 12 km dalej węźle Goleniów Południe. Z tego powodu już od skrzyżowania DK20 z DW142 w Lisowie i na połączeniu DW142 z DW 106 w Łęczycy będą tablice ze wskazaniem zalecanego objazdu w kierunku Szczecina przez Stargard.

Węzeł Rzęśnica
Autor: GDDKiA Szczecin Węzeł Rzęśnica