Szczecin: Seniorka straciła oszczędności życia

2020-07-16 15:37 Piotr Domin
Seniorka została oszukana aż dwa razy
Autor: sabinevanerp/cc0/pixabay Turek. Kolejna seniorka dała się nabrać! Przekazała oszustom POKAŹNĄ KWOTĘ!

Do 88 - letniej mieszkanki Szczecina na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty z informacją, że posiada błędny adres i nie może dostarczyć przesyłki, wyłudzając w ten sposób dokładny adres. Seniorka straciła ponad 30 tys. zł

Na drugi dzień do seniorki zadzwoniła fałszywa policjantka, która ostrzegła kobietę przed oszustem - pracownikiem poczty, który posiadając teraz dokładny adres, może ukraść kobiecie oszczędności. W tym celu prosi również o potwierdzenie jego tożsamości dzwoniąc pod numer alarmowy 112, a następnie o umieszczenie wypłaconych pieniędzy we wskazanym miejscu. Seniorka zrobiła tak jak jej kazała podająca się za policjantkę kobieta.Takie działanie miało pomóc policji w przeprowadzeniu zorganizowanej „zasadzki” i schwytaniu oszusta. Kobieta ponad 30 tys. zł zostawiła pod wskazanym krzewem w pobliżu swojego domu. Starsza kobieta straciła oszczędności życia.

Zobacz też: Wpadł fałszywy policjant

Express Biedrzyckiej - Michał Kobosko: Żyjemy w kraju z kartonu, na ślinę i sznurek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policjanci apelują do seniorów , żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ,ani nie przelewać pieniędzy na podane  konta.