Szczecin: Sędzia... stanie przed sądem! Zmieniała cenówki na produktach

i

Autor: Paweł Chudzio Szczecin: Sędzia... stanie przed sądem! Zmieniała "cenówki" na produktach

Szczecin: Sędzia... stanie przed sądem! Zmieniała "cenówki" na produktach

2019-03-22 17:56

Wiesława B.M., sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Wszystko za sprawą oszustwa, jakiego dopuściła się w jednym z hipermarketów pod Szczecinem. Kobieta przeklejała naklejki z ceną z innych produktów, żeby zaoszczędzić... 30 złotych. Teraz grozi jej do ośmiu lat więzienia.  

O sprawie poinformowała Prokuratura Krajowa. W środę, 20 marca prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód VII zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Policach akt oskarżenia przeciwko Wiesławie B.-M. - sędzi Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Kobieta jest oskarżona o oszustwo. Doszło do niego 23 czerwca 2017 roku na terenie jednego z hipermarketów pod Szczecinem. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej sędzia doprowadziła hipermarket do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 złotych - informuje PK.

Zobacz też >>> Gnał przez Szczecin 210 km/h! Policja zatrzymała pirata na motocyklu [WIDEO]

Poprzez naklejenie na trzy przewodniki turystyczne cen 4,99 złotych za sztukę z innych produktów, zamiast rzeczywistych kwot 14,99 złotych za sztukę, sędzia wprowadziła w błąd pracownika sklepu obsługującego kasę. Przechodząc za linię kas i płacąc za zakupione towary niższą cenę, sędzia działała na szkodę pokrzywdzonego hipermarketu. Całość zdarzenia została zarejestrowana na monitoringu sklepowym.

W toku postępowania uzyskano opinię sądowo – psychiatryczną, która jednoznacznie wykluczyła, by podejrzana w chwili czynu działała w warunkach wyłączonej czy ograniczonej poczytalności.

Za przestępstwo oszustwa kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz koniecznie:

>>> Podrzucał śmieci, wpadł na gorącym uczynku. Teraz słono za to zapłaci!

>>> A może by tak przeprowadzić się do Niemiec? 10 powodów!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE