Szczecin: Remont torowiska na Wyszyńskiego na finiszu. Kiedy wrócą tramwaje?

2020-10-09 20:24

Po kilku miesiącach utrudnień, przebudowa torowiska na skrzyżowaniu przy Moście Długim zbliża się do finału. Gotowa jest większość torowiska w ciągu ulicy Wyszyńskiego oraz Nabrzeża Wieleckiego, widoczne są już także nowe perony tramwajowo-autobusowe.

Obecnie ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią północną, pod którą gotowe są już wszystkie instalacje. Udrożnione dla ruchu jest także tak zwane "Ucho Sternickiego". Do finału zbliżają się także prace na torowiskach.

- Widoczna jest nowa relacja tramwajów na kierunku Wyszyńskiego-Gocław - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Kończą się prace torowe w ciągu ul. Wyszyńskiego, gdzie wieszana jest także cieć trakcyjna i trwa zabudowa torów w ciągu Nabrzeża Wieleckiego. Jednocześnie wykonywane są perony w tej części inwestycji.

Niebawem rozpoczną się przygotowania do przejazdów technicznych, a to oznacza, że tramwaje wkrótce powrócą na swoje stałe trasy.

- Wykonawca planuje uruchomienie komunikacji tramwajowej pomiędzy prawym, a lewym brzegiem Odry na przełomie października i listopada - dodaje Hanna Pieczyńska.

Co się zmieni przy Moście Długim?

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" obejmuje między innymi: przebudowę infrastruktury tramwajowej, drogowej, oświetlenia oraz częściowo uzbrojenie podziemne. Zmiany będą odczuwalne także dla pasażerów komunikacji miejskiej dzięki nowym przystankom i przebudowie peronów. Roboty prowadzone są również na jezdni, chodnikach i ścieżce rowerowej. Przebudowywane są sieci podziemne, a w infrastrukturze tramwajowej pojawią się nowe elementy takie jak sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo tramwajowy, natomiast na torowisku pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego - Stocznia Szczecińska. Długość projektowanych torów to blisko 1150 metrów toru pojedynczego.

Kasa radomskiego schroniska dla zwierząt świeci pustkami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany