Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie

Szczecin: Radni nie głosowali, ale i tak od dziś parkujemy za darmo!

2020-03-18 7:44

Chociaż Strefa Płatnego Parkowania nie została zawieszona i oficjalnie parkowanie na ulicach Szczecina jest nadal płatne, okazuje się że za pozostawienie samochodu w centrum od środy nie będzie trzeba płacić. Dlaczego?

O zawieszeniu SPP od środy mieli zdecydować we wtorek szczecińscy radni. Jednak nadzwyczajna sesja Rady Miasta nie odbyła się z powodu zachorowania na koronawirusa jednego z radnych, Dariusza Mateckiego z PiS. Oznacza to, że parkowanie w centrum Szczecina wciąż pozostaje bez zmian, ponieważ władze miasta nie dysponują formalnymi możliwościami, aby wdrożyć zawieszenie opłat bez podjęcia przez radnych stosownej uchwały. Okazuje się jednak, że w praktyce będzie to możliwe, ponieważ z ulic znikną kontrolerzy. Zostaną oni odesłani do domu, żeby nie ryzykowali zarażenia się koronawirusem. W efekcie nie będzie więc nikogo, kto mógłby wystawić mandat za nieopłacony parking w strefie.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

O zawieszenie płatnej strefy zabiegał prezydent Piotr Krzystek na wniosek samych mieszkańców. Takie rozwiązanie rekomendował również Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Dzięki zwolnieniu z opłat łatwiej miałyby przede wszystkim osoby, które muszą dojeżdżać do pracy czy opiekują się osobami starszymi w centrum Szczecina, a z obawy przed zarażeniem nie chcą korzystać z komunikacji miejskiej.

Darmowa wytwórnia maseczek w Radomiu