Rysunek dla bohaterów

i

Autor: mat. policji Rysunek dla bohaterów

Koronawirus w Polsce. "Rysunek dla bohaterów" jako podziękowanie za ciężką pracę w trudnych czasach

2020-03-17 14:43

Szczeciński policjant stworzył otwartą grupę na Facebooku, na której umieszczane się rysunki przedstawiające "cichych bohaterów" czyli osoby, które na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo i wspierają nas w tym trudnym czasie. Autorami rysunków są dzieci.

Obecnie obowiązuje przerwa w nauce w placówkach oświatowych. Aby zachęcić dzieci do twórczego wykorzystania wolnego czasu, a także pochylenia się i uwrażliwienia na osoby, które wykonując swoją pracę są szczególnie narażone w obecnej sytuacji, szczeciński policjant kom. Michał Kurdziel z KWP w Szczecinie wpadł na oryginalny pomysł docenienia tych, którzy z powodu pracy nie mogą pozostać w swoich domach. Na jednym z popularnych portali założył grupę "Rysunek dla bohaterów (Drawing for the heroes)".

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Rysunek dla bohaterów. O co chodzi?

"Wykonajcie rysunek związany z pracą osób, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo: policjantów, strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, żołnierzy, funkcjonariuszy SG i innych służb. Narysujecie kolorowe obrazki i przyklejcie je w oknie Waszego domu. Niech to będzie znak, że wspieracie tych, którzy będą teraz szczególnie zaangażowani w walkę z groźnym wirusem. Nie zapominajcie również o cichych bohaterach: pracujących w sklepach, wywożących śmieci, kierowcach autobusów i wielu innych, bez których nasze życie byłoby o wiele cięższe. Z Koleżankami i Kolegami będziemy wypatrywać tych rysunków w waszych oknach" - czytamy w opisie akcji.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W krótkim czasie do tego "wezwania" przyłączyło się sporo osób. Z pewnością taki rysunek w oknie spostrzeżony w czasie pracy przez "cichego bohatera" doda mu otuchy. Zachęcamy rodziców aby inspirowali dzieci i dodawali otuchy wszystkim, którzy zobaczą takie rysunki w oknach.

Trzaskowski apeluje do mieszkańców: nie słuchajcie fake newsów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany