Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Punkt Szczepień Powszechnych ma już wszystkie zgody. Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów?

2021-04-28 9:25

Od ponad tygodnia jest gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów, ma również wszelkie konieczne zgody i skompletowany personel. Mowa o punkcie szczepień, który powstał we wnętrzu sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego. Oznacza to, że może zostać uruchomiony w każdej chwili. Dlaczego więc jest zamknięty? Kiedy rozpocznie działalność?

Przygotowanie pierwszego szczecińskiego Punktu Szczepień Powszechnych odbyło się w ekspresowym tempie. Zaaranżowanie przestrzeni sali gimnastycznej do nowej funkcji kosztowało 140 tys. zł. i zajęło niespełna tydzień. Do przyjęcia pierwszych pacjentów Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego 7 był gotowy już w ubiegły poniedziałek, 19 kwietnia. Uzyskał też akceptację ze strony zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody. Mimo to, wciąż pozostaje zamknięty.

Zobacz też: Szczecin: Coraz mniej dawnego wieżowca TVP. Znikają okna i stara elewacja [ZDJĘCIA]

Jak informuje Centrum Informacji Miasta, zgodnie z rekomendacją NFZ - punkt przy ul. Sowińskiego będzie mógł rozpocząć prace dopiero 4 maja. Nie wiadomo jednak czy tak się stanie. Warunkiem jest bowiem dostarczenie szczepionek.

Punkt przy ul. Sowińskiego ma działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia. Jak zapewniają urzędnicy, będzie tam możliwość wykonania nawet do 1000 szczepień dziennie.

Zobacz też: Dzięki niej Szczecin był znany na całym świecie. 40 lat temu spłonęła legendarna "Kaskada" [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - Dariusz Joński: Dworczyk powinien zająć się wyłącznie szczepieniami, a nie polityką
Nasi Partnerzy polecają