Jarmark Wielkanocny w Szczecinie

i

Autor: Monika Bielik Jarmark Wielkanocny w Szczecinie

Szczecin: Przez LOCKDOWN jarmarku nie będzie. Wielkanocne zakupy tylko w sieci

2021-03-18 8:22

Miały być stoiska z wielkanocnymi ciastami, pisankami i ozdobami. Szczecińscy przedsiębiorcy mogli zarobić, a mieszkańcy poczuć odrobinę świątecznego klimatu. Niestety kolejny lockdown ogłoszony w środę przez ministra zdrowia, pokrzyżował plany. Planowany w przyszłym tygodniu Jarmark Wielkanocny nie odbędzie się. Świąteczne zakupy będzie można zrobić wyłącznie przez Internet.

- W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych na terenie całego kraju informujemy, że stacjonarny Jarmark Wielkanocny zaplanowany na 24-28 marca zostaje odwołany - poinformowała Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Jarmark miał się odbyć na dwóch placach w centrum Szczecina, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na 40 stoiskach miały być sprzedawane tradycyjne wyroby wielkanocne: wędliny, ciasta, a także wyroby rękodzieła. Niestety lockdown pokrzyżował plany. Jarmark odbędzie się wyłącznie w formule online: na stronie jarmark.szczecin.eu.

- Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z pełnym zrozumieniem i Państwa akceptacją - dodaje Celina Wołosz. - Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników jest dla nas priorytetem.

Przypomnijmy, obostrzenia związane z pandemią, zostaną wprowadzone 20 marca i będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Sonda
Czy powinny zostać zniesione wszystkie obostrzenia?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają