Kamienica przy ul. Bulwar Gdyński

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Kalkutanki nie dostaną kamienicy za 8 TYSIĘCY. Przekazanie zostało WSTRZYMANE

2020-11-17 13:31

Kamienica przy ul. Bulwar Gdański nie zostanie na razie przekazana siostrom. Prezydium rady miasta podjęło decyzję, by nie wprowadzać projektu uchwały na najbliższą sesję.

- Uchwała dotycząca przekazania działki i nieruchomości na Łasztowni dla zakonu sióstr misjonarek miłości, nie została wprowadzona do obradowania na sesji - poinformował we wtorek radny Przemysław Słowik.

Oznacza to, że podczas najbliższej sesji, szczecińscy radni nie będą głosowali nad projektem uchwały, który wywołał sporo kontrowersji. Swój sprzeciw wyrazili m.in. radni Przemysław Słowik i Dominika Jackowski. Plany przekazania działki w atrakcyjnej lokalizacji wywołały również burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, chodzi o teren na Łasztowni, przy ul. Bulwar Gdański 31. To działka o powierzchni 2,3 tys. metrów kwadratowych i kamienica, w której Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości prowadzi dom zakonny i prowadzi charytatywną działalność dla ubogich i bezdomnych. Nieruchomość została wyceniona na kwotę 2,1 mln zł i miałaby zostać przekazana zakonowi za symboliczną kwotę 7,9 tys. złotych.

Bonifikata miałaby wynieść 99 procent wartości nieruchomości. Do tego, w ramach rozliczenia, miałyby zostać doliczone koszty poniesione w związku z utrzymaniem i remontem budynków. Obecnie prowadzona jest termomodernizacja kamienicy.

- Szybka i jednoznaczna reakcja wielu osób przynosi efekt - dodaje radny Słowik. - Mam nadzieję, że do tematu nie będziemy musieli wracać, chociaż doświadczenie mówi mi, że to nie ostatnia batalia w tej sprawie. Póki co majątek Szczecina pozostaje w rękach miasta.

Sonda
Czy miasto powinno przekazywać Kościołowi nieruchomości z bonifikatą?
Tu mieszka Henryk Gulbinowicz