Nożownik zaatakował funkcjonariusza SOK

i

Autor: Straż Ochrony Kolei Nożownik zaatakował funkcjonariusza SOK

Szczecin: NOŻOWNIK w pociągu. Sceny grozy w toalecie

2020-02-17 12:37

Do groźnych scen doszło w sobotę na stacji Szczecin Główny. W pociągu ze Świnoujścia do Piły, 29-latek zaatakował nożem funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna próbował ugodzić go w klatkę piersiową.

Patrol otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób, które podróżowały bez biletu i były prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. "Gapowicze" zabarykadowali się w toalecie wagonu.

Funkcjonariusze SOK, po przybyciu na miejsce otworzyli zamknięte drzwi toalety. We wnętrzu były ściśnięte trzy osoby: dwóch mężczyzn oraz kobieta. Jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Na polecenie patrolu mężczyzna i kobieta opuścili toaletę, trzeci mężczyzna jednak nie chciał się podporządkować poleceniom i odgrażał się wulgarnymi i obraźliwymi słowami.

W momencie, gdy funkcjonariusz SOK podnosił mężczyznę z podłogi, ten niespodziewanie rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. Napastnik trafił jednak w magazynek umieszczony na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń. Agresor został błyskawicznie rozbrojony i zakuty w kajdanki.

Pozostałe dwie osoby próbowały w agresywny sposób wymusić na funkcjonariuszach SOK odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna i kobieta zostali również ujęci. Cała trójka została przekazana do dyspozycji policjantów z komendy Szczecin Śródmieście.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany