Szczecin: Nowy dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej. Uroczyste przekazanie dowodzenia [ZDJĘCIA]

2021-03-31 14:04

W środę, 31 marca, w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej im. generała broni Józefa Hallera, przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia pułkownikowi Romanowi Łytkowskiemu.

Nowy dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej dowodzenie otrzymał z rąk pułkownika Romana Brudło, który czasowo pełnił obowiązki dowódcy, a po przekazaniu dowodzenia pozostanie na stanowisku jego zastępcy.

Zobacz też: Żołnierze z szczecińskiej "dwunastki" rozpoczęli szczepienia przeciw COVID-19

Pułkownik dyplomowany Roman Łytkowski urodził się w 1972 r. w Czersku. W 1991 r. rozpoczął służbę wojskową wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Służbę zawodową rozpoczął w 16 Brygadzie Zmechanizowanej w Morągu, gdzie pełnił obowiązki dowódcy plutonu czołgów, dowódcy kompanii czołgów, a także szefa sztabu batalionu czołgów. W latach 2005 – 2007 dwukrotnie brał udział w misjach w Iraku jako szef wydziału planowania i szef oddziału operacyjnego. Trzeci udział w misji zagranicznej przypadł na rok 2011, ale tym razem w Afganistanie, gdzie pełnił funkcję szefa sztabu ds. operacyjnych. Płk Łytkowski studiował m.in. na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i na U. S. Army Command and General Staff College w Forcie Leavenworth. W ostatnim czasie pełnił obowiązki Szefa Sekretariatu w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

29 marca, decyzją Ministra Obrony Narodowej płk Roman Łytkowski został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej.

Zobacz też: Dobrzany: Grabarz potajemnie chował ciała zamordowanych prostytutek? Nieprawdopodobna historia jak z filmu "Kobiety mafii"

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina