Budowa pływalni przy SP51 - kwiecień 2021

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Nowa pływalnia nabiera kształtów. Na otwarcie jeszcze trochę poczekamy [ZDJĘCIA]

2021-04-19 12:35

Są już obie niecki basenowe, wkrótce rozpocznie się ich wykańczanie. Poza tym na placu budowy trwają zaawansowane prace wykończeniowe oraz instalacyjne. Wysłużoną pływalnię przy Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Kaliny w Szczecinie wkrótce zastąpi zdecydowanie większy, nowoczesny obiekt, na którym nie tylko będzie można doskonalić swoje umiejętności pływackie, ale także zrelaksować się. Na koniec prac musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Obiekt przy ul. Jodłowej wzbogacił się już o nieckę basenu rekreacyjnego. W najbliższym czasie, na obu nieckach - sportowej i rekreacyjnej. instalowana będzie membrana basenowa.

- Ponadto prowadzone są prace przy montażu instalacji, trwa układanie płytek i tynków, montowana jest stolarka drzwiowa - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - W holu wejściowym zainstalowane jest przeszklenie oddzielające hol od części basenowej. Na suficie montowane są panele akustyczne. Realizowane są też prace przy montażu obudowy świetlika.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie coraz bliżej. Czy to wyraźny ZNAK, że otwarcie już wkrótce? [ZDJĘCIA]

Prace toczą się również na zewnątrz budynku nowej pływalni. Realizowane są tam roboty przygotowawcze pod budowę dróg dojazdowych i parkingu.

Basen przy SP51 - co się tam znajdzie?

Hala basenowa składać się będzie: z 25 metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9m. Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa. W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni.

Prace budowlane powinny zakończyć się na początku 2022 roku. Koszt inwestycji to prawie 35 milionów złotych.

Zobacz też: W Szczecinie zrobiło się niebiesko. Zakwitły tysiące cebulic! [ZDJĘCIA]

Zboczeniec na basenie Warszawianki. Nagrywał nagie kobiety w przymierzalni