Fontanna na ulicy Niemierzyńskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Nowa fontanna trysnęła wodą. Na razie tylko na chwilę [WIDEO]

2021-04-23 21:15

To jeszcze nie jest oficjalne uruchomienie nowej fontanny, która powstała przy ul. Niemierzyńskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Techniki i Komunikacji. To tylko próby, mające na celu sprawdzenie jej możliwości. Multimedialny pokaz, podczas którego strumienie wody mienią się kolorami i pulsują w rytm muzyki, robi wrażenie. Pozostaje mieć nadzieję, że już wkrótce będzie można podziwiać go każdego dnia.

Z powodu pandemii koronawirusa uruchamianie miejskich fontann odbywa się stopniowo. Wiadomo już, że nie wszystkie zostaną uruchomione w najbliższym czasie i nie wiadomo czy w ogóle w tym roku popłynie w nich woda. Wszystko bowiem zależy od sytuacji epidemicznej. W najbliższym czasie zostaną m.in. uruchomione fontanny m.in. na Cmentarzu Centralnym, na Jasnych Błoniach, na skwerze im. Janiny Szczerskiej czy przed kościołem garnizonowym. Natomiast wyłączone z użytku pozostaną m.in. fontanny w Alei Fontann, na pl. Zamenhofa i na pl. Gałczyńskiego.

Zobacz też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Czy nowa fontanna przy ul. Niemierzyńskiej zostanie wkrótce uruchomiona? Tego na razie nie wiadomo. Póki co, można zobaczyć ją w działaniu m.in. na facebookowym profilu prezydenta Szczecina, który opublikował nagranie z próbnego uruchomienia wodotrysku. Sądząc po komentarzach, mieszkańcom pokaz się spodobał.

  • "Każda działająca fontanna w mieście na propsie!"
  • "Dzieci latem będą miały nowy plac do zabawy. Wodny plac"
  • "Do fontanny przed Bellagio w Las Vegas trochę brakuje... ale i tak jest za**biście"

- czytamy we wpisach pod filmem.

Zobacz też: Dlaczego stoi TYŁEM do ulicy? Tajemnica pewnej kamienicy na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA]

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają