Szczecin: Na Staromiejskiej wkrótce pojawi się bruk. Remont zmierza do finału [ZDJĘCIA]

2020-11-24 18:09

Większość prac toczyła się dotychczas pod powierzchnią ziemi. Zakończono roboty związane z sieciami kanalizacyjną i wodociągową. Na ukończeniu są prace branży elektryczno-oświetleniowej. Remont ulicy Staromiejskiej zbliża się do końca.

Po licznych pracach podziemnych przyszła pora na to, co najbardziej widoczne. Od dwóch tygodni prowadzone są roboty drogowe przy podbudowie i brukowaniu jezdni, a także nawierzchni chodników. Zmiany na ulicy Staromiejskiej postępują z każdym dniem.

Remont obejmuje nie tylko przebudowę samej ulicy Staromiejskiej na odcinku od ul. Podgórnej do kładki nad ul. Wyszyńskiego, ale także instalacji znajdującej się pod jej powierzchnią. W ramach opracowania zostały również zaprojektowane dodatkowe wpusty deszczowe, oddające wodę opadową do systemu kanalizacji deszczowej. Wymienione zostaną również uliczne latarnie.

Ponadto w ramach niniejszej inwestycji pod nadzorem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji została wykonana przebudowa kanału ogólnospławnego Ø300 mm w ciągu ul. Staromiejskiej, budowa spinki wodociągowej łączącej sieć wodociągowej 110PE w ul. Staromiejskiej z wodociągiem 125PE w ul. Wyszyńskiego. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł. Prace powinny zakończyć się pod koniec tego roku.

Strażacy z Gościna uratowali życie jeleniowi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany