Porsche 911

i

Autor: stux / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Miał w garażu NIESAMOWICIE drogie PORSCHE! Szkoda, że nie należało do niego...

2021-01-04 8:34

Miał w garażu luksusowe porsche o wartości ponad 700 tysięcy złotych i znacznie tańszego forda. Jak się okazało, żaden z samochodów nie należał do niego. Obydwa samochody zostały wcześniej skradzione w Niemczech. 32-letniego mieszkańca Szczecina czekają teraz spore kłopoty. Mężczyzna odpowie za paserstwo.

32-latkowi zarzucono między innymi dokonanie paserstwa dwóch pojazdów: marki Porsche 911 o wartości 705.600 zł oraz marki Ford Focus o wartości 37.800 zł. Do przestępstwa miało dojść w okresie od 28 grudnia 2019 r. do 13 stycznia 2020 r.

Zobacz też: Straszna tragedia w Nowy Rok. Rozpędzone BMW zmasakrowało całą rodzinę! Mija kolejna rocznica wypadku w Kamieniu Pomorskim

- Oba samochody zostały utracone w wyniku kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na terenie Niemiec - tłumaczy Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Pojazdy zostały ujawnione w trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy policji czynności służbowych, w należącym do podejrzanego garażu. Nadto w trakcie przeszukania samochodu marki Ford Focus znaleziono woreczek foliowy z zawartością 11,06 grama amfetaminy.

Zobacz też: Wielka przebudowa torowisk w Szczecinie staje się faktem. Wkrótce pierwsze zmiany

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. 32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. W przeszłości był już karany.

Wkrótce szczecinianin odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za paserstwo grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

QUIZ. Do jakiego koncernu należą te marki samochodów?

Pytanie 1 z 15
Do jakiego koncernu należy marka Seat?
Seat
Taki widok to rzadkość! W Szczecinie spadł śnieg