Szczecin. Kamerzysta wyjdzie na wolność, choć jest nowy zarzut! Przez patoyoutubera zmarł 66-latek?

i

Autor: pixabay.com / Instagram Patoyoutuber "Kamerzysta" opuści areszt w Szczecinie - tak zdecydował tamtejszy sąd

Szczecin. "Kamerzysta" wyjdzie na wolność, choć jest nowy zarzut! Przez patoyoutubera zmarł 66-latek?

2021-10-02 17:08

Patoyoutuber "Kamerzysta" opuści areszt w Szczecinie - tak zdecydował tamtejszy sąd. Decyzja ogłoszona na piątkowej rozprawie, drugiej w procesie Łukasza W., nie podoba się prokuraturze, która ma ją zaskarżyć. Oskarżony o znęcanie się nad niepełnosprawnym chłopakiem "Kamerzysta" otrzymał też nowy zarzut, mianowicie pobicia 66-latka, który później zmarł.

Szczecin. Patoyoutuber "Kamerzysta" wyjdzie na wolność

jak informuje Radio Szczecin, patoyoutuber "Kamerzysta" opuści areszt w Szczecinie. Taką decyzję podjął tamtejszy sąd na drugiej rozprawie w procesie przeciwko 27-letniego Łukaszowi W. jest on oskarżony o to, że razem z Wiolettą K. i Adrianem S. znęcał się nad niepełnosprawnym chłopakiem, każąc mu m.in. jeść kocie odchody - "Kamerzysta" wszystko nagrywał i chwalił się filmem w internecie, który opublikował w kwietniu br. Od tamtej pory przebywał też w areszcie Szczecinie. Patoyoutuber już wcześniej wpłacił 100 tys. zł poręczenia majątkowego, a teraz dostał ponadto dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Decyzja sądu w Szczecinie nie jest jednak prawomocna, a tamtejsza prokuratura okręgowa ma ją zaskarżyć. Obrońca patoyoutubera "Kamerzysty" Marek Mikołajczyk podkreśla, że to pierwszy przypadek, gdy sąd karny zajmuje się patologią w internecie.

Szczecin. Patoyoutuber "Kamerzysta" z nowym zarzutem

Jak informuje Radio Szczecin, patoyoutuber "Kamerzysta" otrzymał też nowy zarzut. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oskarżyła go o pobicie 66-latka, do czego miało dojść w styczniu 2020 r. 27-letni Łukasz W. miał tam kręcić film, na co zwrócił mu uwagę starszy mężczyzna. Wtedy "Kamerzysta" miał go uderzyć, po czym poszkodowany stracił przytomność. To nie wszystko, bo 66-latek zmarł w maju tego samego roku, co rodzina denata wiąże właśnie z domniemanym uderzaniem przez patoyoutubera.

- Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała do 7 dni, przy czym czynu tego miał dopuścić się publicznie, bez powodu i okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Czyn, który zarzucił mężczyźnie prokurator, jest czynem prywatno-skargowym, który prokurator objął ściganiem z urzędu - mówi Radiu Szczecin Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Patoyoutuber "Kamerzysta" może za to trafić do więzienia na 3 lata.

Czytaj też: Pijana 10-latka na lekcjach! Alkohol trzymała w plecaku

Czytaj też: 13-latek ze Świnoujścia w szale kopie i bije rówieśników. Przerażające nagranie

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Sonda
Pozwalasz swojemu dziecku oglądać filmy patoyoutuberów?

"Kamerzysta" stanął przed sądem w Szczecinie. Ile grozi patoyoutuberowi?