Handlowała akcesoriami do telefonów. Okazało się, że to podróbki

i

Autor: mat. policji Policja zabezpieczyła podrobione akcesoria do telefonów

Szczecin: Handlowała akcesoriami do telefonów. Okazało się, że to podróbki

2021-11-26 16:44

Wyglądały prawie identycznie jak oryginały. Okazało się jednak, że to podróbki. Słuchawki, obudowy, baterie - wszystko ze znakami towarowymi znanych firm. Szczecińscy policjanci zabezpieczyli w jednym ze sklepów blisko tysiąc sztuk różnych akcesoriów do telefonów o wartości prawie 100 tysięcy złotych. Właścicielkę czekają poważne kłopoty.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą skontrolowali punkt handlowy na terenie Szczecina, który prowadził sprzedaż stacjonarną oraz internetową akcesoriów do telefonów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone znakami znanych firm. Przedmioty były sprzedawane jako oryginalne, jednak okazało się, że są to podróbki.

Czytaj też: Wałcz: Wychodząc z baru, zostawiła pieniądze na stole. To nie był napiwek...

Łącznie zabezpieczono blisko 1000 sztuk m.in. słuchawek, baterii do telefonów, klapek obudów renomowanych firm. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 38-letnia właścicielka sklepu usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem.

Co grozi za handel podróbkami?

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Czytaj też: Jesienne słodkości... zza więziennych murów. Tak wygląda resocjalizacja w Stargardzie

Sonda
Czy zdarza Ci się kupować podróbki znanych marek?
Podrobiona odzież o wartości miliona złotych