Kia Polmotor Arena

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Hala tenisowa wciąż z tym samym sponsorem. Zmienił się jeden szczegół

2021-03-22 7:14

Mieszkańcy Szczecina nie będą musieli zmieniać przyzwyczajeń. Hala tenisowa przy al. Wojska Polskiego nie zmieni swojej nazwy. Dzięki przedłużeniu umowy na kolejne trzy lata, nadal będzie nosiła nazwę Kia Polmotor Arena. Zmieni się natomiast jeden szczegół.

W sobotę, 20 marca została podpisana umowa pomiędzy miastem i Grupą Polmotor - dotychczasowym sponsorem tytularnym hali tenisowej. Oznacza to, że nazwa pozostanie bez zmian na kolejne 3 lata, jedyną zmianą, wręcz kosmetyczną, będzie nowe logo.

- Bardzo się cieszę, że kontynuujemy współpracę – mówił podczas uroczystości podpisania umowy Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - To bardzo cenne, że komercyjny podmiot przyczynia się do rozwoju sportu w naszym mieście, bo ta umowa nie tylko dotyczy praw do nazwy hali. To coś znacznie więcej.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: To prawdziwy SZCZĘŚCIARZ! Wygrał SPORO KASY w Eurojackpot!

Na mocy porozumienia Gmina Miasto Szczecin otrzyma od partnera 129.150,00 zł przez cały czas trwania umowy. Poza tym Grupa Polmotor przekazała szczecińskim klubom tenisowym dwa samochody, a także zobowiązała się do wspierania lokalnego tenisa poprzez organizację turniejów, fundowanie nagród i pucharów. Kontynuowany będzie również projekt "Wspieramy Szczeciński Tenis", w ramach którego wybrani zawodnicy otrzymają budżet na trenowanie, zajęcia ogólnorozwojowe i dofinansowanie na korzystanie z hali.

- Wiadomo, zwłaszcza w dzisiejszych czasach jak ważną rolę w naszym życiu pełni ruch i aktywność - mówi Piotr Przepłata, członek zarządu Grupy Polmotor. - Dlatego cieszymy się, że wspieramy szczeciński sport.

To druga umowa dotycząca sponsorowania obiektu z Grupą Polmotor. Poprzednia została zawarta w 2018 r.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie prawie gotowa na pierwszych klientów. Kiedy otwarcie?

Sonda
Czy grasz w tenisa?
Wielki sukces polskiego tenisa. Iga Świątek w półfinale French Open