Szczecin: Niewybuch w Szczecinie. Ewakuacja mieszkańców

i

Autor: Domin

Szczecin. Ewakuacja mieszkańców. Powód? Tajemniczy obiekt, saperzy już w akcji!

2020-10-18 8:29

Szczecin. O godzinie 7.00 rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców części osiedla Kaliny. Powodem jest znaleziony na ulicy Jodłowej tajemniczy obiekt, na który natknięto się podczas prac wodno-kanalizacyjnych. Dziś (18 października) saperzy podejmą znalezisko, by akcja była bezpieczna trzeba ewakuować lokatorów z kilku bloków mieszkalnych, łącznie swoje domy musi opuścić ponad pół tysiąca osób. Zamknięty zostanie też fragment miasta.

O godz. 7.00 w niedzielę rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców części osiedla Kaliny w Szczecinie przed akcją usuwania potencjalnie niebezpiecznego obiektu znalezionego podczas prac budowlanych. Akcja saperów chemików zaplanowana została na godz. 9.00.

- Kilkanaście minut po godz. 7 w podstawionych autobusach było kilka osób. Osoby mieszkające w ewakuowanych budynkach w większości zdecydowały się na opuszczenie ich wcześniej. Autobusy przewiozą mieszkańców do hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego - informuje PAP.

PRZECZYTAJ: Szczecin: Pościg na krajowej "dziesiątce". Policyjne BMW zostało staranowane

Ewakuacji podlegają mieszkańcy części budynków przy ulicach Jodłowej, Santockiej i Kosodrzewiny. Jak podał szczeciński magistrat, według rejestrów meldunkowych to ponad 550 osób. Wyznaczono też obszar niebezpieczny o promieniu ok. 300 m, w którym będzie obowiązywał zakaz przebywania na otwartej przestrzeni podczas pracy saperów.

Na miejscu akcję zabezpieczają funkcjonariusze m.in. straży miejskiej, policji i żandarmerii wojskowej.

O ewakuacji zdecydowano ze względu na potencjalnie niebezpieczny przedmiot, który znaleziono podczas prac wodno-kanalizacyjnych przy ul. Jodłowej. W jednym z wykopów pojawił się płomień i dym. Prace przerwano, na miejsce przyjechali saperzy. Miejsce zostało zabezpieczone.

Czym jest obiekt i czy rzeczywiście stanowi zagrożenie, sprawdzą saperzy chemicy. Oni też mają zająć się jego usunięciem. Akcja ma się rozpocząć ok. godz. 9.00

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala