Samochody elektryczne w Szczecinie

i

Autor: Radio ESKA Szczecin Samochody elektryczne w Szczecinie

Szczecin coraz bardziej ekologiczny. Po mieście jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych [WIDEO]

2016-06-29 10:22

Na ulicach Szczecina pojawia się coraz więcej samochodów, które napędzane są za pomocą silnika elektrycznego. Żeby "zatankować" takie auto, nie jedziemy na stację benzynową i nie lejemy paliwa do baku, lecz udajemy się do specjalnego punktu, w którym możemy naładować akumulator i ruszyć w dalszą drogę.

Jak daleko można dojechać samochodem elektrycznym?

W przypadku akumulatora o pojemności 24 kWh, można pokonać trasę 199 km. Gdy samochód posiada akumulator o pojemności 30 kWh, dystans zwiększa się do 250 km.

Gdzie można naładować samochód elektryczny?

Punktów ładowania jest coraz więcej. Znajdziemy je m.in. przy ul. Golisza i Struga w Szczecinie. Wystarczy przyjechać, podłączyć się do ładowarki... i pójść na kawę. Żeby naładować do 80 procent za pomocą takiej szybkiej ładowarki, wystarczy podłączyć samochód na około pół godziny.

Poruszanie się samochodem elektrycznym wiąże się nie tylko z ochroną środowiska, ale także z oszczędnością pieniędzy. Posiadacze samochodów elektrycznych mają m.in. specjalne zniżki w Strefie Płatnego Parkowania. opłata zryczałtowana 12 miesięczna dla właściciela pojazdu elektrycznego wynosi zaledwie 10 zł.

Przeczytaj również: Pomysły na Łasztownię. Jak ją widzą studenci z całego świata? [WIZUALIZACJE]

Nasi Partnerzy polecają