Chciał posprzątać na działce. Nagle pojawili się strażnicy miejscy

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie Chciał posprzątać na działce. Nagle pojawili się strażnicy miejscy

Szczecin: Chciał posprzątać na działce. Nagle pojawili się strażnicy miejscy

2022-04-25 12:50

Właściciel ogródka działkowego nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Gdy robił wiosenne porządki, niespodziewanie pojawili się strażnicy miejscy. Okazało się bowiem, że sprzątając, dopuścił się wykroczenia, za które grozi mandat.

Jeszcze do niedawna rozpalanie ogniska na działce nie było niczym dziwnym. Ogrodnicy w ten sposób pozbywali się gałęzi, liści i innych odpadów organicznych. Obecnie takie działanie jest zakazane i grozi za to mandat. Przekonał się o tym właściciel ogródka, który w poniedziałek, 25 kwietnia, postanowił zrobić porządki na swojej działce.

- Wcześnie rano dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o gęstym dymu wydobywający się z ogrodów działkowych w okolicach ulicy Wiśniowy Sad - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Strażnicy zlokalizowali działkę, na której spalane były w dużej ilości tzw. odpady zielone tj. gałęzie, liście.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mężczyzna był zaskoczony niespodziewaną wizytą mundurowych. Tłumaczył strażnikom, że "robi porządki na działce".

- Sądził bowiem, że jak będzie spalał te odpady wcześnie rano, to nikt na to nie zwróci uwagi - dodaje Joanna Wojtach. - Nie docenił jednak czujności naszych mieszkańców ! Funkcjonariusze poinformowali pana, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem z art. 191 ustawy o odpadach i ukarali sprawcę palenia odpadów mandatem.

Na koniec strażnicy poinformowali działkowca o sposobach na prawidłowe i zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów zielonych. Należy je kompostować lub gromadzić w specjalnie do tego przeznaczonych brązowych pojemnikach, w jakie winny być wyposażone ogrody działkowe.

Czytaj też: Budzi wstręt, ale nie wolno go zabijać! Widzisz takiego owada? Daruj mu życie!

Sonda
Czy masz ogródek działkowy?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę