Galeria Szpargałek pomaga Ukrainie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Galeria Szpargałek pomaga Ukrainie

Szczecin: Charytatywna Galeria Szpargałek pomaga Ukrainie

2022-03-02 12:50

To będzie wyjątkowa edycja Galerii Szpargałek. Tym razem podczas zakupów produktów "z drugiej ręki" będzie można wesprzeć obywateli pogrążonej w wojennym koszmarze Ukrainy. Na poszukiwanie skarbów można wybrać się już w najbliższy poniedziałek, 7 marca.

Galeria Szpargałek powstała, by pomagać najbardziej potrzebującym. Wyprzedaż produktów, które zyskały drugie życie, organizowana jest w ekoporcie przy ul. Arkońskiej. Jednak w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą, decyzją dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, w poniedziałek odbędzie się specjalna edycja, poświęcona pomocy dla Ukrainy.

- Nadprogramowa galeria odbędzie się w najbliższy poniedziałek w godzinach 10:00-17:00 - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Ta wyjątkowa edycja dedykowana będzie wyłącznie jednemu celowi: wsparciu finansowemu Ukrainy objętej działaniami wojennymi. Liczy się każda złotówka, dlatego liczymy na ofiarność i solidarność z naszymi sąsiadami.

Czytaj też: Szczecin solidarny z Ukrainą. Tutaj możesz pomóc uchodźcom

Żeby dokonać zakupów w Galerii Szpargałek, wcześniej należy dokonać wpłaty na cel charytatywny. W przypadku tej edycji, organizatorzy proszą o dokonywanie wpłat na konta dwóch sugerowanych Instytucji:

Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

  • Konto: 41 1240 3813 1111 0000 4560 0290 - z dopiskiem : Pomoc dla Rodzin z Ukrainy

Związek Ukraińców W Polsce o/Szczecin

  • Konto: 20 1090 1492 0000 0001 4312 2731 - dopiskiem: DLA UKAIŃCÓW KOD SWIFT WBKPPLPP

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich organizacji, instytucji, osób zaangażowanych w pomoc, dlatego sugerujemy zaledwie dwie, zweryfikowane i znane w środowisku, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie akcji pomocowej wspólnie z Galerią Szpargałek - dodaje Andrzej Kus. - Finalnie wszystkie zebrane fundusze i tak trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Czytaj też: Rusłan sprzedaje rower i jedzie na Ukrainę. "Muszę walczyć!" [WIDEO]

Przynieś odpady do ekoportu - pomóż potrzebującym!

Wszystkie przedmioty, które znajdują się w magazynach Szpargałka, pochodzą z odpadów przyniesionych przez mieszkańców Szczecina. Często są to przedmioty nowe lub posiadające niewielkie ślady zużycia i dostają drugie życie. Na miejscu każdy taki przedmiot jest sprawdzany, czyszczony i jeśli tylko istnieje możliwość aby mógł być wykorzystany dalej, trafia do magazynu, a potem wystawiony jest podczas edycji kolejnej Galerii. W ten sposób właśnie, po dokonaniu wpłaty na konto wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, stanie się własnością kolejnego nowego właściciela.

- Zachęcamy więc do tego, by przejrzeć swoje gospodarstwa domowe i znaleźć to, co niepotrzebne, zbędne, co w domu jest odpadem i przynieść do dowolnego Ekoportu - mówi Andrzej Kus. - Jeśli przedmioty będą nadawały się do dalszego użytku – trafią do Galerii, a stamtąd do nowego właściciela. Kwota natomiast pomoże potrzebującym. Tym razem będą to potrzebujący obywatele Ukrainy.

Czytaj też: Małe i wielkie gesty wsparcia. Szczecin solidarny z Ukrainą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?
Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny
Nasi Partnerzy polecają