Atak na księdza na parafii w Pomorzanach (Szczecin)

i

Autor: Dariusz Matecki/Twitter.com Atak na księdza w Szczecinie. Sprawca połamał krzyż z piwem w ręku

Szczecin. Brutalny atak na księdza! Sprawca z piwem w ręku połamał krzyż. Jest nagranie

2021-09-16 18:00

Brutalna napaść na księdza w Szczecinie. Do zdarzenia doszło w środę (15 września) około godz. 10.00 na Pomorzanach w jednym z kościołów. Sprawca wszedł do przedsionka świątyni i połamał krzyż. Ksiądz chciał mu przeszkodzić, ale został potwornie mocno uderzony w twarz. Duchowny ma złamaną szczękę. Całe zajście widać na nagraniu opublikowanym przez Dariusza Mateckiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak pisaliśmy rano, w środę przed południem w parafii w Pomorzanach w Szczecinie doszło do brutalnego ataku na duchownego. Miejscowy ksiądz został uderzony z całej siły w twarz. Ma połamaną szczękę. Policji udało się schwytać sprawcę. - To 33-latek, który był już notowany. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała - przekazała oficer prasowa szczecińskiej KMP mł. asp. Ewelina Gryszpan. Mężczyzna nie tylko dokonał napaści, ale również zniszczył krzyż znajdujący się na przedsionku. Na nagraniu, jakie umieścił Grzegorz Matecki, szczeciński radny widać, jak 33-latek opiera drewniany symbol religijny o ścianę, a następnie kopie nogą tak, że krzyż aż pęka. Tego obrzydliwego aktu agresji dokonał z piwem w ręku. Początkowo chciał się oddalić z miejsca zdarzenia, ale wrócił. Wówczas spotkał duchownego. Poniżej można zobaczyć całe zajście.

Czytaj koniecznie: Szczecin: Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

Prokuratura prowadzi postępowanie m.in. pod kątem przestępstwa obrazy uczuć religijnych. W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy.To kolejny taki incydent w kościele przy ul. Św. Józefa. Około dwa lata temu zniszczona została figura Matki Boskiej. Do aktu wandalizmu doszło również w ostatnim czasie w innej świątyni na Pomorzanach, gdzie zniszczono kapliczki znajdujące się przed kościołem.

Granat w kamienicy w Bydgoszczy. Ewakuowano mieszkańców
Nasi Partnerzy polecają