Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Blisko 70 procent wykładowców ZUT chce się zaszczepić przeciw COVID-19

2021-02-18 13:44

Blisko 70 proc. nauczycieli akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 - poinformował w czwartek rzecznik uczelni.

- 560 - ostatecznie tylu nauczycieli akademickich ZUT zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, co daje prawie 70 procent wszystkich wykładowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy byli uprawnieni do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki - poinformował w czwartek rzecznik ZUT Mateusz Lipka.

Jak podał, na szczepienie wykładowcy zapisywali się przez formularz dostępny w modułowym systemie informatycznym ZUT.

- Od poniedziałku 15 lutego zarejestrowaliśmy w naszym uczelnianym systemie zapisów 582 zgłoszenia. Po weryfikacji, do systemu POL-on wprowadziliśmy 560 zgłoszeń. Tylko 22 naszych pracowników odpowiedziało, że nie chce brać udziału w akcji szczepień, co w skali całej uczelni daje niewielki procent. Cała rejestracja przebiegła bez większych zakłóceń – powiedział prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni prof. Krzysztof Pietrusewicz, który koordynował akcję.

Zobacz też: Baseny Szczecińskiego Domu Sportu znów OTWARTE. Warto jednak pamiętać o kilku WAŻNYCH zmianach

Uprawnionych do wzięcia udziału w akcji było 838 nauczycieli akademickich ZUT.

Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokonują rektorzy uczelni. Do udziału w szczepieniach uprawnieni są nauczyciele akademiccy lub tzw. inne osoby prowadzące zajęcia. Zgłaszać się mogą osoby urodzone po 31 grudnia 1955 r. i aktualnie zatrudnione na danej uczelni.

Zobacz też: Dobra wiadomość dla podróżnych. Wraca popularne połączenie z lotniska w Goleniowie

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Szczecin: Setki kormoranów na Odrze skutej lodem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany