15-latka poinformowała, że połknęła garść tabletek. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

i

Autor: HASTYWORDS / CC0 / pixabay.com 15-latka poinformowała, że połknęła garść tabletek. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Szczecin: 15-latka poinformowała, że połknęła garść tabletek. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

2022-01-17 10:08

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. 15-latka wysłała koleżance wiadomość, że zamierza popełnić samobójstwo i połknęła garść tabletek, po czym kontakt z nią urwał się. Na pomoc młodej desperatce ruszyli policjanci z komisariatu Szczecin Niebuszewo. Liczyła się każda minuta.

Zgłoszenie o próbie samobójczej otrzymali policjanci z komisariatu Szczecin Niebuszewo: sierż. sztab. Krzysztof Podlisiecki i sierż. sztab. Bartłomiej Wesołowski. Dziewczyna za pośrednictwem mediów społecznościowych wysłała wiadomość do swojej koleżanki, że zamierza popełnić samobójstwo i połknęła dużą ilość silnych tabletek przeciwbólowych. Odnalezienie desperatki było utrudnione, gdyż nie było wiadomo, pod jakim adresem mieszka. Telefon nie odpowiadał. Liczyła się więc każda minuta, mundurowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie.

Czytaj też: Nocny pościg na ulicach Szczecina. 43-latek miał powody do ucieczki

Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego, dzielnicowy sierż. sztab. Krzysztof Podlisiecki skojarzył podane w zgłoszeniu nazwisko nieletniej i ustalił telefon kontaktowy do rodziców dziewczyny. Już po chwili funkcjonariusze byli w drodze pod wskazany adres zamieszkania, jednocześnie pozostając w kontakcie z rodzicami.

Na szczęście, na miejscu okazało się 15-latka dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowych nie zdążyła przejść do czynów. Potwierdziła, że jest w złym stanie psychicznym i potrzebuje pomocy. Dziewczyna została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie zaopiekowali się nią lekarze.

Czytaj też: Chodził po klatkach schodowych i naciskał klamki. 40-latek ze Szczecinka z długą listą zarzutów

Zgłoszenie o próbie samobójczej otrzymali policjanci z komisariatu Szczecin Niebuszewo: sierż. sztab. Krzysztof Podlisiecki i sierż. sztab. Bartłomiej Wesołowski

i

Autor: mat. policji Zgłoszenie o próbie samobójczej otrzymali policjanci z komisariatu Szczecin Niebuszewo: sierż. sztab. Krzysztof Podlisiecki i sierż. sztab. Bartłomiej Wesołowski

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • liniawsparcia.pl
  • stopdepresji.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Czytaj też: Szczecin. 35-latek runął z ostatniego piętra galerii Galaxy. Klienci przeżyli horror

Sonda
Czy miałeś/miałaś kiedyś myśli samobójcze?
Na tym przejściu giną ludzie. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają