Magnolia

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Magnolia

Święto Magnolii na Arkonce. Jakie atrakcje czekają na szczecinian?

2016-05-17 14:42

W najbliższą niedzielę, 22 maja warto wybrać się na kąpielisko Arkonka. Wprawdzie nie będzie to jeszcze wodne szaleństwo w basenach, ale atrakcji z pewnością nie zabraknie. Okazją będzie finał czwartej edycji akcji "Szczecińskie Magnolie".

W tym roku Szczecin wzbogaci się o 14 pięknych okazów drzewek, tym razem na kąpieliskach Dziewoklicz, Głębokie i Dąbie. Łącznie przez ostatnie lata posadzono ich w naszym mieście blisko 100.

Festyn na Arkonce rozpocznie się o godzinie 9.00. W ramach Ekobiegu będzie można spróbować swoich sił na dystansach 5 km, 10km, a także w nordic walking i biegu dla dzieci.

O 10.00 rozpocznie się wydawanie kart wiedzy. Zadaniem tych, co je odbiorą, będzie przespacerowanie się po kilku stoiskach i zebranie wymaganej ilości pieczątek. Przybicie każdej poprzedzone będzie prostym pytaniem z zakresu ekologii.

Przeczytaj również: Co można zrobić z kwiatów, poza bukietem? Zobaczcie niesamowite dzieła sztuki florystycznej! [ZDJĘCIA]

Na mieszkańców czekać będą loterie z gadżetami niespodziankami. Na miejscu będzie możliwość oznakowania roweru – pomocą służy policja. Atrakcją bez wątpienia są także: możliwość przejazdu gokartami solarnymi, zabawa w piaskownicy z tropami leśnych zwierząt czy świat owadów, który zaprezentują entomolodzy. Święto Magnolii to także okazja do zaczerpnięcia u dietetyków darmowej porady o zdrowym żywieniu. Poza tym na uczestników festynu czekać będzie 500 sadzonek magnolii, które będzie można otrzymać zupełnie za darmo!

Podsumowaniem akcji będzie uroczyste posadzenie ostatniej, czternastej magnolii.

Przeczytaj również: Nietypowe wyznanie na billboardzie w centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany