Mikołajkowy tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Świąteczny tramwaj w Szczecinie. To już ostatnia szansa, by go zobaczyć w tym roku!

2020-12-20 7:02

Co roku przewoził tysiące pasażerów w okresie przedświątecznym. W tym roku, z powodu pandemii, jeździ pusty. Mimo tych niedogodności, świąteczny tramwaj budzi zachwyt wśród szczecinian i wprowadza na ulice miasta świąteczny klimat. Przed nami ostatnia szansa, by go zobaczyć w tym roku.

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina

Zabytkowy wagon typu N w świątecznej odsłonie, po raz ostatni raz w tym roku wyjedzie na szczecińskie torowiska już w najbliższą niedzielę, 20 grudnia. Staruszek przystrojony jest w wielką, czerwona czapkę i setki światełek.

- Wagon historyczny to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się Świąt, jednak w tym roku nie zabierze pasażerów - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Tramwaj mikołajkowy wyjedzie na ulice Szczecina w niedzielę, 20 grudnia, w godz. 16:00-19:00 i będzie jeździł następującą trasą: Potulicka- Brama Portowa – pl. Kościuszki – al. Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Protowa – Potulicka.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Nasi Partnerzy polecają