Tłumy odwiedzających

Świąteczny klimat w centrum miasta. Rozpoczął się Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

2023-12-02 22:50

W centrum Szczecina można już poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W piątek, 1 grudnia rozpoczął się Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. To wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie, z każdą kolejną edycją nabiera coraz większego rozmachu.

W tym roku jarmark odbywa się na trzech placach w centrum miasta: Alei Kwiatowej, pl. Adamowicza, pl. Lotników oraz na odnowionej alei Wojska Polskiego w rejonie pl. Zgody. Można tam znaleźć drewniane domki, w których sprzedawane są m.in. świąteczne ozdoby, przysmaki, upominki czy grzane wino, a także karuzele weneckie i koło młyńskie. Absolutną nowością jest drewniany wiatrak, który stanął na pl. Lotników.

To jednak tylko część atrakcji jarmarku świątecznego. Na scenie na pl. Lotników rozbrzmiewa muzyka, odbywają się pokazy artystyczne i animacje. Odwiedzający mogą również spełnić dobry uczynek.

- Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy będzie można napisać kilka ciepłych słów seniorom, którzy na co dzień pozostają pod opieką Domów Pomocy Społecznej - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Listy tafią do nich jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na terenie jarmarku pojawiła się Bombkodzielnia. Ci, którzy mają za dużo ozdób w domu, mogą się nimi podzielić z innymi.

Jarmark jest również okazją do poznania wyjątkowych miejsc na mapie Szczecina. W weekendy na bezpłatne zwiedzanie zapraszają Muzeum Zduńskich Opowieści i Muzeum Szczecin w PRL. Odbywają się również spacery z przewodnikiem.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kolorowaaleja.pl w zakładce Jarmark Bożonarodzeniowy.

Świąteczne tradycje - quiz. Sprawdź, czy znasz bożonarodzeniowe zwyczaje

Pytanie 1 z 11
Gdzie narodziła się tradycja ozdabiania choinki?