Sterroryzował ekspedientkę i zażądał pieniędzy. Sprawca rozboju w sklepie w Szczecinie odpowie przed sądem

i

Autor: USA-Reiseblogger, kc0uvb / CC0 / pixabay.com Sterroryzował ekspedientkę i zażądał pieniędzy. Sprawca rozboju w sklepie w Szczecinie odpowie przed sądem

Chwile grozy

Sterroryzował ekspedientkę i zażądał pieniędzy. Sprawca rozboju w sklepie w Szczecinie odpowie przed sądem

2022-11-30 8:57

Wszedł do sklepu i zaczął grozić ekspedientce przedmiotem przypominającym broń. Zażądał całej gotówki, która była w kasie. Do dramatycznych scen doszło w jednym ze szczecińskich sklepów spożywczych. 41-letni sprawca rozboju wkrótce odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie usiłowania dokonania rozboju w jednym ze szczecińskich sklepów, do którego doszło 19 czerwca 2022 r. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko 41-latkowi, który sterroryzował ekspedientkę i zażądał pieniędzy. Mimo, iż nie udało mu się zrealizować zamierzonych zamiarów, czekają go surowe konsekwencje.

- Podejrzany wszedł do sklepu, po czym po wyjęciu pistoletu pozorującego broń palną zażądał od ekspedientki wydania wszystkich znajdujących się w kasie pieniędzy - relacjonuje prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Pokrzywdzona wykorzystując nieuwagę podejrzanego schowała się za sklepową lodówkę po czym zaczęła, głośno krzyczeć.

W efekcie napastnik wystraszył się i wybiegł ze sklepu, zabierając ze sobą jedynie butelkę alkoholu i paczkę papierosów. Dzięki sprawnym działaniom policji mężczyzna został zatrzymany. Na wniosek prokuratora trafił do aresztu.

41-latek w przeszłości nie był karany sądownie. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Do sądu trafił już akt oskarżenia, co oznacza, że wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Czekają go poważne konsekwencje. Za rozbój grozi mu od 2 do nawet 12 lat za więziennymi murami.

Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Brutalny napad na przystanku autobusowym