st.asp. Renata Grzegorczyk i st. sierż. Łukasz Jankowski uratowali życie starszego mężczyzny

i

Autor: KPP Goleniów / gk st.asp. Renata Grzegorczyk i st. sierż. Łukasz Jankowski uratowali życie starszego mężczyzny

Pomoc nadeszła w porę

Stał oparty o słup, obok niego leżał rower. Policjanci uratowali starszego mężczyznę z Nowogardu

2022-11-25 9:08

Starszy mężczyzna zachowywał się dość nienaturalnie i niepokojąco, co zwróciło uwagę goleniowskich policjantów. Stał oparty o słup, a obok leżał rower. Podejrzenia policjantów okazały się jak najbardziej uzasadnione. 70-latek potrzebował pilnej pomocy.

Do niecodziennej interwencji doszło w miniony wtorek, 22 listopada. Policjanci z goleniowskiej drogówki: st.asp. Renata Grzegorczyk oraz st. sierż. Łukasz Jankowski pełnili służbę w okolicach ulicy 700-Lecia w Nowogardzie. W pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, opartego o słup i leżący obok niego rower. Natychmiast zatrzymali radiowóz, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje on pomocy. Nie mylili się. - Jak się okazało 70-latek miał problem z wypowiedzeniem się, utrzymaniem równowagi i nerwowo rozglądał się dookoła - informuje asp. Anna Dygas z goleniowskiej policji. - Mundurowi niezwłocznie udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Po kilku minutach poszkodowany mężczyzna z podejrzeniem stanu przedzawałowego trafił pod opiekę medyczną. Dzięki natychmiastowej reakcji, udzielonej pomocy i prawidłowej ocenie sytuacji, udało się uniknąć tragedii.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Poradnik Zdrowie: zawał serca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany