Przed laty na terenach stoczniowych panował spory gwar. W Stoczni Szczecińskiej powstawały ogromne statki. Dziś wprawdzie nie buduje się tutaj dużych jednostek pływających, ruch jest zdecydowanie mniejszy niż w przeszłości, jednak to miejsce wciąż żyje. W dawnych budynkach i halach stoczniowych działają małe firmy zajmujące się przede wszystkim produkcją. Powstają tu między innymi mniejsze jednostki pływające.
Historia Stoczni Szczecińskiej:
Stocznia Szczecińska powstała na terenie dwóch przedwojennych stoczni: AG Vulcan Stettin i Stettiner Oderwerke AG für Schiff und Maschinenbau. Zakład był zrujnowany, jednak po zniszczeniach wojennych udało się przywrócić mu funkcję przemysłową. W 1959 roku stocznia otrzymała imię Adolfa Warskiego.
W latach późniejszych zakład rozbudowywał się i stał się jednym z największych w całym regionie. W latach 70. pracowało tutaj ponad 12 tysięcy ludzi. W stoczni produkowano m.in. statki towarowo-pasażerskie, promy pasażersko-samochodowe, kontenerowce, drobnicowce i chemikaliowce - łącznie zwodowano ponad 600 jednostek.
Problemy zaczęły się na początku lat 90. Państwowe przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W czerwcu 2002 roku, gdy ogłoszono upadłość zakładu, w jego miejsce powstała Stocznia Szczecińska Nowa, która zakończyła działalność w roku 2009. Obecnie na dawnych terenach postoczniowych działa Szczeciński Park Przemysłowy.