Sklep

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Sklepy otwarte w Wielkanoc w Szczecinie. Gdzie zrobić pilne zakupy 4 i 5 kwietnia?

2021-04-02 16:26

Chociaż świąteczne stoły tradycyjnie będą uginały się pod ciężarem jedzenia, część z nas może nagle stwierdzić, że w domu czegoś brakuje i trzeba to natychmiast kupić. Gdzie można zrobić zakupy w Wielkanoc w Szczecinie? Podpowiadamy, jakie sklepy i placówki handlowe będą otwarte podczas świąt.

Wielkanoc 2021 wypada 4 kwietnia (niedziela), a poniedziałek wielkanocny 5 kwietnia. W związku z tym zdecydowana większość placówek handlowych w Szczecinie będzie nieczynna. Zamknięte będą galerie handlowe, hipermarkety i supermarkety typu Lidl, Netto i Biedronka. Na szczęście niektóre małe sklepy będą otwarte.

W Szczecinie w tych dniach otwarte mogą być małe osiedlowe sklepy, w których za ladą może stanąć właściciel. Jak zwykle w dni świąteczne, będzie także czynna część sklepów sieci Żabka. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą poszczególnych placówek. Zakupy będzie można zrobić także w sklepach znajdujących się na stacjach benzynowych.

Zobacz też: "IKEA Dom Jutra" kończy działalność w Szczecinie. Co powstanie w zamian?

W tym roku raczej nie możemy liczyć na gastronomię, która z powodu pandemii działa w bardzo ograniczonym zakresie. Podczas świątecznego spaceru nie będzie możliwości, by wstąpić do ulubionej kawiarni na kawę czy lody. Z powodu obostrzeń lokale mogą oferować dania wyłącznie na wynos.

Warto też pamiętać, by w Wielką Sobotę (3 kwietnia) wybrać się na zakupy odpowiednio wcześnie, gdyż tego dnia sklepy będą pracować krócej niż w zwykłe soboty.

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej