Sklep

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Sklepy otwarte 11 listopada w Szczecinie. Gdzie zrobić "pilne" zakupy w Święto Niepodległości?

2020-11-09 10:52

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że większość sklepów będzie tego dnia zamknięta. Są jednak pewne wyjątki.

W tym roku Święto Niepodległości przypada w środę. Na zrobienie zapasów mamy więc poniedziałek i wtorek. Mimo wszystko może się jednak zdarzyć, że czegoś nam w domu zabraknie i będzie trzeba wybrać się po uzupełnienie zapasów w lodówce. Tego dnia większość sklepów będzie nieczynna. Na pewno nie zrobimy zakupów w hipermarketach i dyskontach, jednak niektóre sklepy pozostaną otwarte.

Na pewno będą czynne małe osiedlowe sklepy, w których za ladą będzie mógł stanąć właściciel. Podobnie jak to ma miejsce podczas innych świąt czy niehandlowych niedziel, czynne będą wybrane sklepy sieci Żabka i Freshmarket. Otwarte będą także stacje benzynowe i wybrane apteki dyżurujące.

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią, w bardzo ograniczonym zakresie działa gastronomia. Restauracje, bary i kawiarnie są zamknięte dla klientów. Dania można kupić wyłącznie na wynos. 11 listopada część lokali gastronomicznych będzie nieczynna. Te, które pozostaną otwarte, będą świadczyły usługi wyłącznie na wynos lub na dowóz.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Strajk kucharzy w Elblągu