Złodzieje sklepowi

i

Autor: ESKA INFO Szczecin Złodzieje sklepowi

Sklepikarze walczą ze złodziejami i publikują ich zdjęcia na Facebooku. Rozpoznajecie ich? [ZDJĘCIA]

2016-04-26 13:37

Złodzieje są utrapieniem właścicieli sklepów niemal od zawsze. Kradzieże to niestety codzienność, a złapanie sprawcy graniczy z cudem. Właściciele jednego ze szczecińskich sklepów postanowili wypowiedzieć wojnę złodziejom i publikują ich zdjęcia na portalu społecznościowym. Rozpoznajecie tych ludzi?  

Łupem sklepowych złodziei padają najczęściej drobne przedmioty, które łatwo mieszczą się w dłoni lub w kieszeni - batoniki, cukierki, napoje. Czasem dochodzi także do bardziej zuchwałych kradzieży, np. skrzynki z owocami wystawionej przed sklepem. Strata w przypadku jednej kradzieży jest zwykle niewielka, jednak po podsumowaniu wszystkich zdarzeń może się okazać, że kwota jest naprawdę duża.

Nic dziwnego, że właściciele sklepów mają dość i próbują na wszelkie możliwe sposoby rozprawić się ze złodziejami. Dzięki systemowi monitoringu, można uchwycić moment kradzieży i zidentyfikować sprawcę. Można także udostępnić jego zdjęcie na portalu społecznościowym i jednocześnie przestrzec innych przed kradzieżami. I chociaż taka praktyka uznawana jest za mocno dyskusyjną, jest coraz częściej stosowana przez przedsiębiorców.

Pochwalacie taką praktykę?

Przeczytaj również: Kolejni pseudokibice z wyrokami. Tym razem rozrabiali na meczu siatkówki!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany