Seria ataków z użyciem noża w Stargardzie. Ofiary w szpitalu, sprawcy zatrzymani

2017-11-23 9:09 Grzegorz Kluczyński
Seria ataków nożem w Stargardzie
Autor: ESKA INFO Szczecin Seria ataków nożem w Stargardzie

Stargardzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się ataków z użyciem noża na terenie Stargardu. Zdarzenia miały miejsce w ubiegły weekend.

Do pierwszego ataku doszło miniony piątek około godziny 14.00 przy ulicy Zwycięzców w Stargardzie. Dwukrotnie dźgnięty nożem został 22-letni mężczyzna. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania, na które składały się między innymi przesłuchania, ustalenia, zabezpieczenia śladów, lustracja terenu i wykorzystanie psa tropiącego, a także działania operacyjne. Ustalono, że mężczyźni wcześniej się nie znali, a do ataku doszło po sprzeczce słownej. Sprawcę zatrzymano po niespełna dwóch godzinach. Okazał się nim 18-letni mężczyzna.

Kolejnego dnia doszło do podobnego zdarzenia. W sobotnią noc na ulicy Tańskiego w Stargardzie, po krótkiej kłótni, cios nożem otrzymał 18-latek. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 20-letniego sprawcę kilkaset metrów dalej. Mężczyzna był bardzo pobudzony i jak się później okazało - w organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na domiar złego przy sobie i w miejscu zamieszkania miał również kilka gramów amfetaminy.

Przeczytaj również: Oszukiwali metodą "na policjanta". Gang oszustów rozbity [WIDEO]

W obu przypadkach ranni przetransportowani zostali do szpitala. Napastnicy trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała. Starszy z nich usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających.
Komendant skierował wnioski o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych. Prokurator przychylił się do takich wniosków i sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

Przeczytaj również: "Wysublimowana instalacja plastyczna" w Kamieniu Pomorskim. Odpowiedź urzędniczki zaskoczyła wszystkich! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE