Kawiarnia

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Rusza akcja Szczeciński Lokalny Solidarny. Okaż wsparcie dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii!

2020-04-01 12:51

Ta inicjatywa ma na celu pomóc lokalnym przedsiębiorcom przetrwać kryzys spowodowany epidemią koronawirusa. Właśnie ruszyła platforma Szczeciński Lokalny Solidarny, dzięki której mieszkańcy mogą wesprzeć lokalny biznes, kupując vouchery, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

- Poprzez ten program chcemy wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogą obecnie prowadzić swoich działalności - tłumaczy Małgorzata Miszczuk z miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji, zaproponowaliśmy sprzedaż voucherów na usługi i produkty.

Program został przygotowany przez miasto, we współpracy z dwiema szczecińskimi platformami:

WSPIERAM.TO - odpowiedzialna za część gastronomiczno – usługową.

BILETY.FM - odpowiedzialna za część kulturalną, instytucje, które sprzedają bilety na swoje przedstawienia, spektakle, koncerty.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Z programu mogą skorzystać firmy, wpisane do ewidencji (CEIDG, KRS) z siedzibą w Szczecinie - tłumaczy Małgorzata Miszczuk. - Miasto Szczecin zapewnia im bezpłatny dwumiesięczny dostęp do obu platform, a także opiekę, pomoc w przygotowaniu profili sprzedażowych, ofert i kampanii reklamowych. Jedyny wydatek jaki ponosi przedsiębiorca w związku z korzystaniem z programu, to to koszty prowizji pobieranej przez platformę bankową, czyli 2,5 procenta od deklarowanej kwoty vouchera. Przedsiębiorca otrzyma środki ze sprzedaży w ciągu siedmiu dni roboczych. Zakupione vouchery trafią do klientów drogą mailową.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Akcja Szczeciński Lokalny Solidarny jest elementem lokalnego pakietu dla gospodarki – miejskiego planu pomocy, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom. W ramach pakietu gotowe są już procedury odraczania czynszów i podatków. Ponadto zapadła decyzja o dokapitalizowaniu funduszu pożyczkowego dla najmniejszych firm. Propozycje zawarte w lokalnym pakiecie dla gospodarki obejmują m.in. kwestie podatku od nieruchomości, czy opłaty za czynsz.

Co Prezydent powinien wrzucać na Tik Toka? Koronaporadnik Adama Federa cz.9