- Poprzez ten program chcemy wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogą obecnie prowadzić swoich działalności - tłumaczy Małgorzata Miszczuk z miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji, zaproponowaliśmy sprzedaż voucherów na usługi i produkty.
Program został przygotowany przez miasto, we współpracy z dwiema szczecińskimi platformami:
WSPIERAM.TO - odpowiedzialna za część gastronomiczno – usługową.
BILETY.FM - odpowiedzialna za część kulturalną, instytucje, które sprzedają bilety na swoje przedstawienia, spektakle, koncerty.
Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
- Z programu mogą skorzystać firmy, wpisane do ewidencji (CEIDG, KRS) z siedzibą w Szczecinie - tłumaczy Małgorzata Miszczuk. - Miasto Szczecin zapewnia im bezpłatny dwumiesięczny dostęp do obu platform, a także opiekę, pomoc w przygotowaniu profili sprzedażowych, ofert i kampanii reklamowych. Jedyny wydatek jaki ponosi przedsiębiorca w związku z korzystaniem z programu, to to koszty prowizji pobieranej przez platformę bankową, czyli 2,5 procenta od deklarowanej kwoty vouchera. Przedsiębiorca otrzyma środki ze sprzedaży w ciągu siedmiu dni roboczych. Zakupione vouchery trafią do klientów drogą mailową.
Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?
Akcja Szczeciński Lokalny Solidarny jest elementem lokalnego pakietu dla gospodarki – miejskiego planu pomocy, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom. W ramach pakietu gotowe są już procedury odraczania czynszów i podatków. Ponadto zapadła decyzja o dokapitalizowaniu funduszu pożyczkowego dla najmniejszych firm. Propozycje zawarte w lokalnym pakiecie dla gospodarki obejmują m.in. kwestie podatku od nieruchomości, czy opłaty za czynsz.