Bike_S

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Rowery miejskie znikną z ulic Szczecina. Już nie powrócą w takiej postaci

2020-11-27 20:08

To już ostatni weekend z rowerami miejskimi w Szczecinie. W poniedziałek po południu rozpocznie się ich zwożenie, a o północy system przestanie działać. Wiadomo już, że wiosną przyszłego roku Bike_S nie powróci w obecnej formie.

Sześć sezonów, 3 miliony wypożyczeń

Dobiega końca szósty już sezon Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W ciągu tych sześciu lat system zarejestrował 3 miliony wypożyczeń. W momencie startu w 2013 roku system składał się z 33 stacji i 342 rowerów. W 2016 Bike_S powiększył się o 43 nowe stacje i 344 rowery. 29 stacji powstało na Prawobrzeżu, a 14 w dzielnicy Zachód. W systemie zarejestrowało się 50 tysięcy osób.

Czwarta generacja

W 2021 roku Bike_S ma się zmienić. Na ulice Szczecina wyjadą rowery czwartej generacji. Oznacza to, że nie będzie trzeba zostawiać czy wypożyczać roweru na konkretnej stacji. Każdy jednoślad będzie wyposażony we własny terminal i GPS.

Nowy cennik

Użytkowników Bike_S od przyszłego sezonu czekają również zmiany w cenniku. System przejdzie na system abonamentowy. Użytkownicy, którzy posiadają obecnie środki na koncie NextBike, będą mogły je wycofać. Operator systemu wkrótce poda szczegóły dotyczące wycofania środków.

Przez cały rok

Jest także bardzo ważna informacja dla osób, które uważają, że nie istnieje coś takiego jak "sezon rowerowy". Od nowego sezonu rowery będzie można wypożyczać przez cały rok.

Przetarg już w grudniu

Operator systemu, spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne planuje przetarg na dostawę nowych rowerów jeszcze w grudniu. Bike_S czwartej generacji ma wystartować wiosną przyszłego roku, jednak nie wiadomo czy nastąpi to z początkiem marca. Wszystko zależy od wyników przetargu.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają