Przewóz roweru w tramwaju

i

Autor: brak danych Przewóz roweru w tramwaju

Rower w tramwaju? W Szczecinie to nie problem! [WIDEO]

2016-05-29 9:18

Kilka dni temu całą Polskę obiegł film z Poznania, na którym można zobaczyć scenę awantury w tramwaju, a wszystko z powodu... roweru! Czy w Szczecinie można bez problemu przewieźć rower tramwajem lub autobusem?

Poznański motorniczy, z powodu pasażerów, którzy chcieli przewieźć rower, zatrzymał tramwaj i nie chciał kontynuować jazdy. Skończyło się na awanturze i interwencji nadzoru ruchu. Po siedmiominutowym postoju tramwaj w końcu odjechał - z rowerem na pokładzie. Sytuacja okazała się dość absurdalna, zwłaszcza że nikt z pasażerów nie protestował przeciwko obecności jednośladu w pojeździe.

Na szczęście w Szczecinie nie ma większych problemów z przewiezieniem roweru. Prawie w każdym tramwaju i autobusie jest przestrzeń, gdzie można wstawić rower. Trzeba go tylko zabezpieczyć przed przemieszczaniem się po pojeździe. Należy jednak pamiętać, że pierwszeństwo przed rowerzystami mają inni pasażerowie, także ci z wózkami dziecięcymi, więc gdy w pojeździe jest tłok, może okazać się, że trzeba będzie poczekać na kolejny kurs.

Przeczytaj również: Jan czy Brajan? Jakie imiona otrzymują szczecińskie noworodki? Ta lista Was zaskoczy! [TOP 15]

Dodatkowo w kilku autobusach można znaleźć dodatkowe udogodnienia do przewozu rowerów w postaci specjalnych stojaków, w które wstawia się rower i dodatkowo zabezpiecza pasami.

Warto także pamiętać, że za przewóz rowerów nie ponosimy dodatkowych opłat. W 2011 opłaty za przewóz bagażu w środkach komunikacji miejskiej zostały zniesione. Nie musimy także płacić np. za przewiezienie psa.

Przeczytaj również: Młody architekcie, puść wodze fantazji, pokaż co potrafisz i wygraj konkurs!

Nasi Partnerzy polecają